6 pohádkových příběhů převedených do kruté reality běžného života – G.cz
Vyhledávání

6 pohádkových příběhů převedených do kruté reality běžného života

Účelem pohádek je pohladit člověka na duši a převést ho na chvíli do tajemného světa plného kouzel a pohádkových postav, kde není nic nemožné. Mnohdy až přehnaně naivní příběh končí vždy dobře a divák si po zhlédnutí řekne, že na světě přece jenom není tak špatně. No a co by se stalo, kdyby se příběhy z pohádek udály v reálném světě?

Dominik Landsman
Dominik Landsman 30.8.2018, 11:30

1. Princezna ze mlejna

Příběh o tom, jak se prostý Jindra vydá do světa, aby našel princeznu, kterou nakonec po hodině a půl nalezne v Elišce, mlynářově dceři. Je tam čert, vodník, čarodějnice, milostpán, Jean a mlynář. Ale jak by to bylo ve skutečnosti?

Jindra, který se vydá do světa za štěstím, je jasný imigrant. Navíc jeho ochota pracovat do úmoru jako čeledín ve mlejně za minimální mzdu tuto domněnku jen potvrzuje. Nejmenoval by se tedy Jindra, nýbrž Dzhindra. Možná by se dalo uvažovat o tom, že by Jindra mohl být i Ukrajinec, v tom případě by to byl Vasil.

Eliška by byla zobrazena jako naivní pipka, která se nechá oblbnout cizincem kvůli zelené kartě. V reálném světě vodníci ani čerti nejsou. Postava čerta by tedy musela peklo v očích řadového diváka jenom symbolizovat. Proto by to byl Kalousek. Vodník by musel být ze scénáře vyškrtnut. Milostpán i Jean by zůstali.

2. Popelka

Šikanovaná popelka by se nakonec dostala na bál za princem. Vzhledem k tomu, že šaty vytáhla z oříšku, byly by zmačkané a špinavé. Princ by s ní tancoval pouze ze soucitu, protože Popelka má očividně nějakou zjevnou tělesnou vadu, kdy její boty padnou pouze jí. Popelka má tedy obří hnátu (nejspíš v důsledku elefantiázu, tedy červovitého parazita zavrtaného v jejích končetinách). Princ by Popelku samozřejmě nikdy nehledal, protože by se mu hnusila.

3. O princezně Jasněnce a létajícím princi

Ševcovský tovaryš Jíra, si vyrobil z jemné kůže křídla. Vyšplhal na střechu, zamával křídly, skočil, spadl dolů a zabil se. Konec pohádky.

4. Perníková chaloupka

Rodičům dojdou peníze, a tak tatínek zavede Jeníčka s Mařenkou do lesa a tam je zanechá napospas osudu? Tady krutost pohádkového světa předčila krutost běžného života. V reálném světě by tatínek zavedl Jeníčka s Mařenkou do Klokánku. Kdyby je nechal v lese, půjdou děti zpátky za ním. Děti totiž nejsou blbý.

Ježibaba, která si nechala postavit dům z perníku, by v lese dlouho nevydržela, neboť její bejvák by jí spadl časem na hlavu. Perník není totiž vhodný stavební materiál.

5. Poplach v oblacích

Pan Tau, který způsobí poplach na letišti, načež se prochází po křídle letadla, by byl okamžitě zastřelen. Po 11. září totiž není příhodno dělat si šprťouchlata na letištích, potažmo na letadle.

6. Za humny je drak

Draci neexistují. Představě draka se nejvíce přibližuje varan komodský, kterému se taktéž přezdívá komodský drak. Tím pádem se v jednom království usadí varan komodský. Hysterický král, který se domnívá, že varan komodský mu chce sežrat dceru, vyhlásí odměnu tomu, kdo varana zabije. Varan komodský je kriticky ohrožený druh, proto se vyrojí ochránci zvířat a k varanovi se přikurtují řetězy. Tím celá pohádka končí. Ochránci zvířat vyhráli.

A zde TV Soukup nasadí letos na podzim mnohem více pořadů s Jaromírem Soukupem.

Podobné články

Doporučujeme

Další články