6 nejdivnějších názvů aut

Nad některými auty zůstává rozum stát. Ne proto, jak jezdí - mají totiž hodně podivná a pochybná jména!

1. Opel Karl

cq5dam.web.1280.1280 Foto: Opel Media Právě představená novinka má svým jménem vyzdvihnout tyto hodnoty: německost, emoce a přístupnost. Po Opelu Adam je to další auto s mužským jménem, následovat budou Opely Fritz, Adolf a Uwe...  

2. Gaylord Gladiator

1955Gaylord_06 http://www.chrisinmotion.com Slovo gay mělo kdysi úplně jiný význam - veselý. Dnes by takhle auto nikdo nepojmenoval. Postavili ho bratři James a Ed Gaylordovi v padesátých letech.  

3. Ferrari LaFerrari

sbe Ferrari Media Předposlední supersport z dílen Ferrari měl krásný název Enzo po zakladateli automobilky. Jeho nástupce se jmenuje LaFerrari, takže v překladu si koupíte "Ferrari to Ferrari." Geniální...  

4. Mazda Laputa

mazda-laputa-01 http://www.bestautophoto.com Čtenáři Gulliverových cest od Johnatana Swifta ví, že Laputa je létající ostrov plný vynálezců a pošuků. Španělštináři se zhrozí, protože tato Mazda se jmenuje "děvka".  

5. Honda That´s

38203 carview.co.jp Co to je? Je to "Honda To Je." V Japonsku asi někdo při vymýšlení usnul a nedokončil větu. Zaspal natolik, že se auto dostalo do výroby.  

6. Proton Jebat

jeb www.carspictures.co Malajsijská verze Mitsubishi Lancer vychází z rychlého modelu Evolution. Má 240 koní, speciální prvky karoserie... Akorát by se u nás asi moc neprodávala. Možná i proto zůstala pouhým konceptem.   Nemáte dost? A co takhle názvy aut, které určitě vyslovujete špatně?

Komentáře

Doporučeno pro vás