fb pixel 8 názvů aut, které určitě vyslovujete špatně – G.cz
Vyhledávání

8 názvů aut, které určitě vyslovujete špatně

Už jste se někdy bavili o autech, když se vám okolí začalo nenápadně pochechtávat? Možná nevíte, jak se různá auta ve skutečnosti jmenují. Takže tady máte náš malý slovník správné výslovnosti...

1. Lamborghini

Lamborghini-Huracan

Tihle draví Italové existují už od roku 1963, ale stejně se za tu dobu nikdo nenaučil vyslovit jejich jméno. Takže si pamatujte, žádné "Lambodžíny" - ty vypadají takhle:

lambojeans

Tonino Lamborghini Vyslovuje se to "Lamborghýny"

2. Gallardo

lamborghini_gallardo-gallery

U Lamba ještě zůstaneme - jejich nejprodávanější model se vyráběl deset let a postavili ho ve více než čtrnácti tisících exemplářích. Název (podle bojového býka) je španělský, takže má i španělskou výslovnost. Čili "Gajardo".

3. Qashqai

qashqai

Kvuaco? Kuvuaskvuaj? Japonský crossover už je tu dlouho a jeho jméno dělá lidem pořád problémy. Ve skutečnosti je to jednoduché - říkejte mu "Kaškaj".

4. Ginetta

2012-Ginetta-G60-Front-And-Side-1280x960

Historie malosériových britských sporťáků sahá až do roku 1958, i tak jejich jméno spousta lidí vyslovuje, jako by šlo o nějakou pomůcku pro číčology. Není to "Gyneta", ale "Džineta."

5. Hyundai

hyundai

Slyšeli jste v televizi nebo rádiu hodně divné slovo? Něco jako "Hjondé?" Tak to jste slyšeli správně, to je oficiální výslovnost názvu automobilky, což v korejštině znamená "moderní". Jestli budete říkat "Hundaj", je to špatně.

6. Pro_Cee'd

proceed Jak se vyrovnat s podtržítkem v názvu? Zadržet dech? A na jak dlouho? A co ten pitomý apostrof? Je to celkem jednoduché - říkejte mu "Prosít", prosím.

7. Juke

juke

Bizarní vůz, ještě bizarnější název. Slaboduší se základní znalostí angličtiny ho okamžitě překřtili na Joke - vtip, ha ha - ale správně se jmenuje "Džůk".

8. Scirocco

scirocco

Zapomeňte na písmeno S bez čárky. Název tohoto německého kupátka jste určitě už slyšeli, akorát ne v automobilové souvislosti. Jak se jmenoval tajemný záporák z Rychlých šípů? Správně, "Široko". Vidíte tu podobu?

siroko

A tady si přečtěte, že majitelé BMW jsou nejhorší řidiči ze všech.

Podobné články

Doporučujeme

Další články