fb pixel 6 důvodů, proč muži vydělávají více než ženy – G.cz
Vyhledávání

6 důvodů, proč muži vydělávají více než ženy

Pokud jste žena, jistě vás někdy napadla otázka, proč v globálu vaše pohlaví vydělává méně než muži. Pokud jste muž, je vám to jedno.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 31.8.2017, 09:50

Existuje řada sociálně-ekonomicky kulturních výzkumů, které ze sebraných dat pod hlavičkou fundovaných vědců přišly s řadou tezí a názorů, avšak tyto výzkumy jsou zdlouhavé a hlavně finančně náročné.

My vám přinášíme relevantní důvody, aniž bychom utratili jedinou korunu za výzkum.

1. Pokud muž vydělává méně než jeho žena, je terčem posměchu (ten muž, žena ne)

Ačkoliv se zástupy feministek snaží, co můžou, společenská role ženy a muže je jasně daná. Muž vydělává peníze, loví mamuty, klade pasti a vlastní jeskyni. Žena naproti tomu pečuje o děti, o domácnost, lakuje si nehty a jeskyni dekoruje proti vůli muže. Karty jsou rozdané již od prvopočátku lidské společnosti a těžko na tom něco měnit.

I přes různé snahy žen o emancipaci stále ve společnosti přetrvává zajetý koncept, a pokud nějaký muž vydělá méně peněz než žena, je tím pádem označen za beta samce a okolí ho přestane brát vážně. Je tedy logické, že muž směřuje za tím, aby vydělával spoustu peněz, měl hodně jeskyní a spoustu žen, které mu jeskyně budou dekorovat. V této jeho snaze mu jde společnost vstříc a v tomto ohledu mu nadržuje.

2. Firmy vlastní muži

Většinu firem vlastní muži, kteří si na jejich řízení najímají manažery. Samozřejmě že existuje několik vrcholných manažerek, ale ty jsou spíše výjimkou. Vlastník se obklopí raději muži, jelikož jsou mu tak nějak společensky blíže. Ostatně mužský a ženský svět se velmi liší, přičemž v mužském pracovním kolektivu se probírá ekonomika, náklady, výnosy, strategie a podobně, zatímco v ženském kolektivu se hovoří o pocitech, holky si navzájem dělají vlasy, pomlouvají muže a ukazují si fotografie svých mimísků. Není tedy divu, že majitelé volí pro řízení svých firem muže, jelikož fotografie cizích mimísků jsou jim naprosto ukradený. Aby se neřeklo, tak ženám je v řízení nabídnuta nějaká úlitba ve formě HR manažerky nebo účetní, jelikož to jsou práce, které žádný muž dělat nechce. Vlk se nažere a koza zůstane celá.

3. Ženy otěhotní

Někdo rodit děti musí, jinak bychom vymřeli. Černý Petr padl na ženy, takže se s tím nedá nic dělat. Pokud se ženě nelíbí, že musí rodit, měla se narodit jako muž. Mladou ženu, která nemá ještě děti, ačkoliv má požadovanou kvalifikaci, zaměstnavatel raději nevezme a místo ní najme muže. Je to z toho důvodu, že mladé ženy tíhnou k tomu nechat se zbouchnout a následně mít dítě, což je sice společensky ušlechtilé, jenomže pro firmu z toho neplynou žádná pozitiva. Spíše naopak.

Navíc žena, která strávila na mateřské dovolené například šest let, nemá pro zaměstnavatele zajímavý životopis (ono šest let na mateřské jednomu kvalifikaci příliš nevylepší), takže opět raději sáhne po muži, který těch šest let někde pracoval a rozvíjel se.

4. Běda mužům, kterým žena vládne

Muži jsou ješitní jedinci a povětšinou se nespokojí s nadřízeným, který má vagínu. Vznikají pak nepříjemné situace, kdy muži své ženské nadřízené obcházejí a nerespektují je. Samozřejmě že majitel může vytvořit výhradně ženský kolektiv, ale pokud neprovozuje bordel, nikam to nepovede, jelikož, jak už bylo řečeno, ženy v kolektivu popíjejí kávičku, pomlouvají muže, povídají si o dětech a nepracují.

5. Ženy nebere nikdo vážně

Ženy se svým výstřihem, krátkými sukněmi a feromony, které kolem nevědomky šíří, do pracovního kolektivu samozřejmě patří. Vnášejí do problémů svůj ženský pohled, empatii a poskytují mužům možnost je sem tam plácnout přes zadek. Nicméně pokud vede důležité jednání žena s mužem, muž se nesoustředí a čumí jí do výstřihu. Výsledek takového jednání nebude nikdy takový, jako kdyby jej vedli dva muži.

6. Ženy jsou na svět byznysu moc měkké a hodné

Vyjednávání na nejvyšší úrovni, nepříjemné porady, kdy generální ředitel nešetří nadávkami, a bezpáteřná jednání, kdy se nectí ústní domluva, to všechno je svět vysokého byznysu. V takovém světě se žena rozbrečí nebo začne spontánně menstruovat.

Pozor! Tento článek psal zahořklý šovinista, jehož manželka bere víc peněz než on.

Mno a TADY se můžete podívat, proč jsou muži lepší než ženy.

Podobné články

Doporučujeme

Další články