6 důvodů, proč je lepší být chudý než bohatý – G.cz
Vyhledávání

6 důvodů, proč je lepší být chudý než bohatý

Pokud má člověk peníze, jistě má dobrý pocit z toho, že je zajištěn a že si může koupit nějakou drobnost jako třeba tropický ostrov. Nicméně na peníze se váže rovněž řada problémů, což při celkovém součtu může znamenat, že je lepší být chudý.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 27.8.2018, 09:55

1. Lidé vás mají rádi

Bohatí lidé se netěší velké oblibě. Lidé za jejich bohatstvím vidí levotu a hnali by je do fabriky k pásu, aby si vyzkoušeli poctivou práci.

To takového chudého člověka lidé rádi mají. Dokážou se s ním ztotožnit. Ke své chudobě samozřejmě přišel poctivě, a tak je to správné. Lidé nemají rádi někoho, kdo je na tom lépe než oni.

2. S penězi jsou akorát problémy

Čím víc peněz máte, tím je těžší se v nich orientovat. Musíte na své peníze mít své lidi, kteří vám je budou spravovat a starat se o ně. Tím pádem přestáváte mít o svých penězích přehled. Případná chyba v účetnictví a posléze v daňovém přiznání potom však ale padá na vaši hlavu. To se pak najednou stane, že nějaká firma od vás z holdingu provede bez vašeho vědomí nějaké to dotační šméčko a vy pak abyste to vysvětlovali.

3. Nelepí se na vás parazité

Když máte peníze, hned se na vás nalepí řada pochybných osob, které si z toho struku vašeho bohatství chtějí taktéž trošku odsát pro sebe. Prospěcháři, kterým jde jen o vaše prachy, vás budou provázet celý život.

Když jste chudý, dají vám tito lidé pokoj, protože z vás pro ně nic nekápne.

4. Nejste odtrženi od reality

Chudí lidé zažívají realitu všedního dne na vlastní kůži.

Jestliže jste děsně ve vatě, žijete si svůj život ve vlastní bublině nádherného světa. K obědu si dáváte orlí vejce na hniličku, jezdíte si po golfech, brázdíte oceány na své jachtě, máte luxusní vilu plnou mladých vnadných modelek a …. Moment, to nezní tak špatně.

5. Víte, že všechny vztahy, které máte, jsou zcela nezištné

Pokud má chudý člověk partnera, tak je jisté, že tento partner s ním je proto, že ho má rád takového, jaký je.

To bohatý člověk neví. Neustále se ve vzduchu vznáší možnost, že ta dvacetiletá rajda je s tím devadesátiletým zazobaným dědkem jenom pro jeho prachy.

6. Nemusíte si lámat hlavu s charitou

Od bohatých lidí se tak nějak očekává, že budou dávat peníze na charitu. Musí být velmi stresující po nocích vybírat z katalogů charit tu, která by dotyčnému boháčovi vyhovovala.

To chudý člověk nemusí. Chudý člověk sbírá plastová víčka a až umře, půjde do nebíčka.

A TADY se můžete podívat na deset největších boháčů historie.

Podobné články

Doporučujeme

Další články