fb pixel SATIRA: 5 způsobů, jak se stát českým národním hrdinou – G.cz
Vyhledávání

SATIRA: 5 způsobů, jak se stát českým národním hrdinou

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Být hrdinou v očích národa českého bohužel neznamená stát se tváří demokracie nebo vytáhnout topící se dítě z rozbouřené řeky. K tomu, abyste se stali českým národním hrdinou, musíte naopak vytvářet podivné hodnoty, které zasáhnou základní pudy našich občanů. Vlastně ani nemusíte být dobrákem od kosti, jde to i jinak! Zde je 5 způsobů, jak se stát českým národním pokladem se vším všudy.

Rom Jeremy
Rom Jeremy 12.7.2019, 12:52

1. Zastřelte pár lidí

Je to jednoduché. Stačí pár let páchat trestné činy, pak zastřelit pár lidí a nakonec několikrát uniknout z vězení. Nakonec dostanete doživotí. Pak prodáte práva na váš životní příběh. Napíšou o vás knihu, natočí o vás film a nakonec vám prezident udělí milost, čímž vaše popularita ještě více stoupne. Proto můžete vydat další knihu, komerční televize o vás natočí seriál a lidé na vás budou stát fronty a fotit se s vámi jako se superhrdinou. Občas vyprodáte nějakou diskotéku, kde se ženám můžete podepsat na hrudník. Život je fajn.

2. Bojujte s vymyšleným nepřítelem

Někde za humny je drak, který nás všechny sežere a spálí naše města plivajícím ohněm. Podobnou pohádku vypráví Tomio svým příznivcům v podobě statisíců nadržených svalnatých muslimů, kteří nám přijdou znásilnit ženy a kázat islám. Všichni čekají jen na to, až Merkelová vystřelí ze startovací pistole a oni se rozeběhnou z hranic do všech českých měst a vesnic, kde rozpoutají peklo. Tato Tomiova pohádka je podpořena videi z Indie a Jižní Ameriky, kde se bouří lidé z úplně jiných důvodů. V popisku je napsáno, že se to děje v Německu a Rakousku. Tomio nás naštěstí zachrání – přes půl milionu lidí tomu uvěřilo, a proto mu dalo hlas. Nic se neděje a pravděpodobně ani dít nebude.

3. Rozdávejte buřty a koblihy

Už od zlatých časů ČSSD se vědělo, že jakmile lidem dáte najíst a napít zadarmo, tak si získáte jejich náklonnost. Vzpomínáte na doby Jiřího Paroubka, kdy na náměstí stály oranžové stánky, kde se grilovaly buřty a desítka tekla proudem? Preference rostly a byly to zlatý časy. Taktikou Andreje Babiše v roce 2013 byly koblihy zdarma na ulici. Koblihová akce v prostorách metra tehdy zafungovala. Tehdy se rozdalo tisíce koblih a lidé rozhodně nezapomněli, kdo je kdysi nakrmil.

4. Sjeďte kopec na lyžích

Tohle patří mezi ty náročnější způsoby, jak se stát národním hrdinou. Stačí celý život trénovat, cvičit, závodit, rehabilitovat, investovat do sebe, odpírat si večírky, žít zdravě, neztrácet naději, bojovat, mít talent a být nejlepší ze všech. Pak se můžete předvést na olympiádě, a když vyhrajete o setinu setiny zlatou medaili, stanete se národním superhrdinou minimálně do dalších olympijských her. To se vyplatí ne?

5. Nechte se upálit nebo oběsit

Dle ankety Českého rozhlasu Hrdina.cz se ukázalo, že v první desítce největších národních hrdinů byly tři osobnosti, které někdo zapálil nebo oběsil. Jan Palach se vlastně zapálil sám, což se taky počítá. Stačí, když budete bojovat za svou pravdu až do své smrti a historie si na vás časem vzpomene jako na hrdinu. Ovšem je také možnost, že o vás pak Aeronet napíše jako o alkoholikovi a děvkaři.

A zde je 5 nejprofláklejších výmluv českých politiků.

Podobné články

Doporučujeme

Další články