fb pixel 5 životních pravd, které jsme si odnesli z vlastenecké demonstrace SPD, na které zahrála i kapela Ortel – G.cz
Vyhledávání

5 životních pravd, které jsme si odnesli z vlastenecké demonstrace SPD, na které zahrála i kapela Ortel

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Zažít Václavské náměstí v Praze jinak měli možnost občané i návštěvníci ve čtvrtek 25. dubna. Konala se zde totiž akce s názvem Vlastenecká demonstrace za Evropu, proti neomarxistické EU, na které vystoupila vlastenecká politická elita z Evropy. A navíc vystoupila kapela Ortel, takže bylo o zábavu postaráno.

Rom Jeremy
Rom Jeremy 26.4.2019, 12:03

Životní pravdy o demonstraci proti diktátu EU

Zde je 5 životních pravd, které jsme si odnesli z návštěvy této naprosto zbytečné akce, která dokázala přilákat více novinářů a zvědavců než věrných vlastenců a odpůrců EU. Tato moudra si s sebou poneseme do hrobu:

1. Kapela Ortel neumí hrát

Člověk je mnohy přemýšlí nad tím, jak je možné, že kapela Ortel získává v médiích tolik pozornosti, a díky svým fanouškům dokonce i hudební ceny. Při poslechu kapely totiž zjistíte, že se jedná o vesnickou kapelu bez špetky talentu, kterou lidé poslouchají jen proto, že kritizuje EU, inteligenci a islám v jejich ubrečené písni Mešita. Za těch 100 tisíc korun, které si za toto vystoupení údajně vzali, to rozhodně nestalo.

2. Hymna musí zaznít, i kdyby na chleba nebylo

Po koncertě kapely Ortel se na podiu objevila dívka, která zazpívala hymnu za zvuku policejních sirén a bučení a pískání protestujících punkáčů, kteří mimochodem pískali i během koncertu Ortelu. Nechápeme to, ale pravděpodobně žádný vlastenec neumí zpívat a nemá hudební sluch. Po hymně nastoupil lídr kandidátky do Evropského parlamentu za SPD Ivan David, který osočil pískající anarchisty z toho, že neznají hymnu. Znají. A když pronesl "cosi" o výstupu z EU, hrstka přihlížejících vlastenců zatleskala.

3. Hajlování v davu policie vidí

Když kapela Ortel zpívala píseň Zůstaň mým domovem, jeden z příznivců kapely ve vojenské uniformě začal hajlovat, což podle videa musela vidět policie i pořadatelé akce. Později však Policie ČR na svém Twitteru zareagovala, že pozornosti kriminalistů tento muž v zeleném baretu neunikl a jeho totožnost už znají. Dobrá práce.

4. I hloupí lidé mají právo na svůj názor

Je to pravda. My si dokonce myslíme, že pozornost v podobě živých přenosů, streamů a spousty odpůrců naopak této akci pomohla. Kdyby dorazili jen příznivci Ortelu a SPD, byla by účast naprosto směšná. V davu bychom viděli pár vidláků, pomatenců a latentních nacionalistů, kteří tráví své dny u sledování Ulice a popíjení Bráníka.

5. 600 lidí není 25 tisíc

Podle nízkého ohlasu na akci se SPD rozhodla jednat a například jejich buňka v České Lípě pořádala organizovaný výlet do Prahy na Václavské náměstí zdarma. Podle informací policie se však i přesto sešlo na Václaváku zhruba 600 lidí. Podle ruské armádní televize se však na této protestní akci sešlo celkem 25 tisíc lidí. Ano, kdybychom počítali všechny lidi na celém Václavském náměstí, včetně turistů a kolemjdoucích, možná bychom se na toto číslo opravdu dostali.

A zde je 5 životních pravd, které jsme si odnesli z pořadů Jaromíra Soukupa.

Podobné články

Doporučujeme

Další články