fb pixel 5x spodky ve vrcholové politice. Nejen v Česku! – G.cz
Vyhledávání

5x spodky ve vrcholové politice. Nejen v Česku!

​Zemanova trenková ostuda není ani zdaleka jediná. V jiných zemích k tomu dokonce ani nepotřebují Ztohoven.

Ivan Brezina
Ivan Brezina 23.9.2015, 13:50

„Dnes nad Pražským hradem konečně zavlála standarta muže, který se nestydí vůbec za nic,“ prohlásili umělci ze skupiny Ztohoven, když v neděli na Hradčanech místo prezidentské standardy vytáhli na stožár velké rudé trenky.

Včera se navíc ukázalo, že ať už prezident Miloš nosí rudé bombarďáky nebo kytičkované slipy, jeho spodní prádlo je notně pročurané (více ZDE). A to přesto, že ještě letos v dubnu sebevědomě prohlašoval: „Prostatu mám jako panic. Pokud se zdraví měří kvalitou prostaty, tak jsem naprosto zdráv.“

Po aféře s vymyšleným článkem Ferdinanda Peroutky se tedy opět potvrdilo, že Miloš Zeman je lhář. Tentokrát před českým národem nemluví pravdu o své prostatě. Navíc se tak během necelých osmačtyřiceti hodin na veřejnosti hned dvakrát přetřásaly prezidentovy spodky.

Připadá vám to trapné? Nám ne, protože v politice je to celkem běžné. Posuďte sami:

1. Paroubkovy trenky

V červenci 2005 oblehli novináři chalupu tehdejšího premiéra Jiřího Paroubka v Jizerských horách. Jeho tehdejší manželce Zuzaně se to nelíbilo a aby je zahnala, vystrčila z okna Paroubkovo spodní prádlo. „Bylo to loutkové divadlo, takové DADA,“ řekl k tomu později premiér.„Myslím, že jí přítomnost novinářů není příjemná. Musíte to pochopit...“

2. Konzervativní prádlo na veřejnosti

V listopadu 2005 se britští konzervativní politici David Davis and David Cameron (pozdější premiér) dostali během debaty v BBC do zásadního ideologického sporu. Zatímco Cameron obhajoval trenky, Davis se postavil za slipy. Které prádlo je ale vlastně konzervativní?

3. Sběratel kalhotek

Peruánský politik Charles Zevallos je u svých ženských fanynek natolik oblíben, že ho často líbají. V červnu 2010 jedna z nich zašla dál: na veřejnosti sáhla pod sukni, stáhla si kalhotky a s úsměvem je Zevallosovi věnovala. Založila tím tradici, ve které od té doby se Zevallosem pokračuje i řada ostatních Peruánek. Sledujte, jak si je ta první stáhne:

4. Špína ve vládě

V Zimbabwe se letos v červenci stala následující věc. Politička Priscilla Misihairabwi-Mushonga z opozičního Hnutí pro demokratickou změnu si na setkání se členy vlády přinesla igelitový sáček se dvěma použitými dámskými kalhotkami. Vytáhla je, všem je ukázala a do udiveného ticha řekla: „Ministra financí bych se chtěla zeptat, jak se vláda postaví k dovozu secondhandového spodního prádla, které může ohrožovat zdraví našich žen.“

Opoziční političce se nelíbí, že do Zimbabwe proudí levné obnošení věci nejen ze sousedních afrických zemí, ale i z Evropy. Kromě zdravotních problémů je to podle ní i ponížení lidské důstojnosti.

5. Stažený zadek

19. září kanadský politik Pat Martin kvůli slipům málem doslova „prosral“ hlasování ve sněmovně. Poslanec Nové demokratické strany se totiž zničeho nic zvedl ze svého křesla ve sněmovně, čímž porušil jednací řád.

„Může za to výprodej zlevněného zboží,“ vysvětloval a žádal, aby jeho hlas nepropadl. „Pánské slipy nabízeli za polovinu běžné ceny. Pár jsem si jich koupil, ale bohužel jsou mi malé a nedokážu v nich moc dlouho sedět…“ Viz video zde:

Stalo se to pouhé tři dny předtím, než si na veřejnosti ucvrknul do trenek český prezident. To přece nemůže být náhoda!

Anketa

Jaké nosíte spodní prádlo?

Anketa se načítá...

A TADY máte trochu lidového humoru na téma červených trenek.

Podobné články

Doporučujeme

Další články