5 tipů, jak se vyhnout tomu, abyste byli označeni za sluníčkáře – G.cz
Vyhledávání

5 tipů, jak se vyhnout tomu, abyste byli označeni za sluníčkáře

V dnešní době to je hned. Stačí někde něco neobratně říci, a hned je z vás „sluníčkář“.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 9.4.2017, 08:45

Stát se sluníčkářem je dnes hrozně snadné. Této nálepky se pak už nikdy nezbavíte a bude vás do dalšího života značně limitovat.

Jak zabránit tomu, abyste byli označeni za sluníčkáře?

1. Nedělat si legraci ze seriózních vlastenců

Stačí, abyste se klopotně vyjádřili v tom smyslu, že Tomio Okamura je populistický rákosník, a jste tam. Hned jste sluníčkář. Ze seriózních vlastenců si nesmíte dělat srandu. Oni do toho jdou naplno, chrání naši zemi před zlem, jako jsou imigranti a podobně.

Kdokoliv, kdo upozorní na to, že jsou tito lidé, přiživující se na strachu lidí, populisté, je neodvratně pasován na sluníčkáře.

2. Nepokoušet se vyvracet hoaxy

To si takhle sedíte na židli, projíždíte si Facebook, když tu na vás koukne článek z Aeronetu, kde se píše, že Imigranti v Německu znásilnili árijskou školačku. K tomu je připojena fotografie údajného podezřelého. Fotografie byla pořízena před sedmi lety a jedná se o Keňského ministra školství na návštěvě tamní školy.

Inu, nedá vám to, a do diskuse pod článek, kde se to jen hemží komentáři typu: „A tohle k nám Merklová tahá!“ nebo „A hlavní média zase mlčí ☹!!!“ napíšete, že je to píčovina. Článek není ozdrojován, člověk na fotce je ministr školství v Keni a tedy, že článek je s největší pravděpodobností úplný výmysl.

No a za chvíli to přijde. Za chvíli budete označen za sluníčkáře.

3. Nepokoušejte se mírnit napětí a strach

Pamatujte, že imigranti se k nám už hrnou. Po milionech. Všude je tu máme. Úplně všude. Islám je zlo a oni k nám přijeli, aby nás zničili. Budou stavět mešity, znásilňovat všechno, co se hýbe, no prostě to máme za pár.

Pokud se pokusíte mírnit hysterii tvrzením, že tu skoro žádní uprchlíci nejsou a že není třeba plašit, hned jste sluníčkář. Navíc ještě dobroser a havloid.

4. K uprchlíkům se vlastně raději vůbec nevyjadřujte

Pokud se chcete vyjádřit k uprchlíkům, existují jen dvě možnosti. Buď řeknete, že je to zlo, že se mají střílet, potápět se na lodích, vyhladit, uvařit, popravit a podobně, tak jste vlastenec.

Jestliže například řeknete, že je to problém, se kterým by se mělo něco dělat, ale že několik těch válečných uprchlíků, kteří mají rozbombardované domy, bychom přijmout mohli, tak jste vlastizrádce a sluníčkář. Na to pozor.

Raději držte hubu a do tohoto tématu se nepouštějte. To nemůže nikdy dopadnout dobře.

5. Nesmíte být z pražské kavárny

Kdokoliv, kdo je z pražské kavárny, je automaticky sluníčkář. Těžko říct, jaké požadavky musíte splnit, abyste se stali členy pražské kavárny. Minimálně musíte mít vyšší vzdělání než vysokou školu života. Neposlouchat Ortel. Nevolit SPD. Projevit byť jen špetku solidárnosti s někým, kdo není běloch nebo pes. Nesmíte mít rádi Zemana.

Takže bacha na to. Ostatně sluníčkářem se člověk stane, i když pohladí černouška.

A TADY máte 8 vývojových fází sluníčkáře.

Podobné články

Doporučujeme

Další články