5 strašáků každého správného asociála

Obrázek uživatele Dominik Landsman
15.04.2018, 14:28

Lidé jsou různí. Někdo je společenský extrovert, který si chce neustále s někým povídat. Pak tu je opačný pól. Lehce asociální introverti, kteří si hledí svého a jakákoliv sociální interakce s cizími lidmi jim je nepříjemná.

Tito lidé bývají často obětí neformální konverzace o počasí a o tom „Jak se jinak daří“. Ačkoliv neprojevují žádné tendence si povídat, bývají často zatahováni do povinných zbytečných konverzací. Každý správný asociál se děsí několika věcí.

1. Výtah

Nejhorší je, když jedete například z jedenáctého patra dolů a do výtahu k vám přistoupí soused. Ten usoudí, že ten čas spolu s vámi ve výtahu je potřeba vyplnit hovorem o počasí nebo o tom, jak ho zase bolí koleno. To je noční můra všech asociálů. Výtah je od toho, aby se v něm držela huba, čumělo do země (hlavně se nesmějí střetnout pohledy, pak je to divné) a čekalo se, až to utrpení skončí. Opravdu není nutné za každou cenu vést jakýkoliv hovor.

2. Známý na ulici, kterého jste dlouho neviděli

To si jde takhle asociál po ulici a proti němu si to vykračuje spolužák ze základky. Už dvacet let se neviděli. Vlastně by stačilo jenom pokynout na pozdrav a zase jít dál. Ale to ne. To by bylo moc jednoduché. Ten spolužák se zastaví a s rozzářeným úsměvem vykřikne: „Jééé, tebe už jsem dlouho neviděl, co vůbec děláš?“

To je prostě něco strašného. Takhle násilně být zatáhnut do konverzace s člověkem, kterého jsme kdysi znali a nyní nás vůbec, ale vůbec nezajímá, to by mělo být trestné.

3. Být sám u stolu s cizím člověkem

I asociálové mají přátele. To zase jo. To si takhle jdete s kamarádem třeba na kafe. Po nějaké době si k vám ke stolu přisedne známý vašeho kamaráda a začne si s ním povídat. Vy ho vůbec neznáte a začíná vám to být nepříjemné.

Potom ale kamarád odejde na záchod a vy jste u stolu s úplně cizím člověkem naprosto sami. To je učiněné peklo. Nemůžete čumět do stolu a dělat, že tam nejste. Jít na záchod rovněž, to je divné. Chtě nechtě musíte s dotyčným zapříst hovor. Při té představě se nejednomu úplně zvedá žaludek.

4. Někdo, kdo vás zná, ale vy jeho ne

Další peklíčko pro kovaného asociála je, pokud vás někde potká úplně cizí člověk s tím, že vás zná. Například hrajete v nějaké lokální kapele a on vás zastaví s tím, že byl nedávno na vašem koncertě a že jste byli boží. Samozřejmě na jednu stranu vás těší, že jste byli boží, ale na druhou stranu je vám komunikace s cizí osobou nepříjemná. Nejhorší je, když potom dotyčný ze skutečnosti, že vás viděl na koncertě, vyvodí, že jste vlastně tím pádem kamarádi, co si toho mají hodně co říct. To je pak každý hovor nekonečný.

5. Číšník, co je rozverný a snaží se být vtipný

Číšník je od toho, aby nám urychleně dovalil nějakou tu chálku a vůbec se nijak nevyjadřoval. Pro asociála je rozverný číšník velmi stresující. Zvlášť pokud se pokouší o nějaký ten vtípek. To se pak musíme ze slušnosti usmát a dělat, jaká to je řachanda.

Pro běžné lidi je usměvavý a upovídaný číšník jistě příjemné zpestření kulinářského zážitku. Pro asociála je to však zlo.

A tady máte 9 typů strachu, které muž zažije během jednoho jediného rande.


Komentáře

Doporučeno pro vás