fb pixel 5 projevů podivného zvířecího chování, které nám poslední dobou nedají spát – G.cz
Vyhledávání

5 projevů podivného zvířecího chování, které nám poslední dobou nedají spát

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Víte, co se říká – když se blíží katastrofa, zvířata to cítí jako první. Proto nebereme na lehkou váhu fakt, že se za poslední dva roky objevilo několik zpráv o nezvyklém zvířecím chování. Nejnovější je info z Indie, kde dospělého muže ukamenovala parta naštvaných opic. Je toho ale mnohem víc.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 24.10.2018, 16:12

1. Krocaní tanec

V březnu 2017 se na Twitteru objevilo podivné video zachycující partu krocanů pochodujících v kruhu kolem mrtvé kočky. Biologové to vysvětlili jako poměrně častý jev, kdy se skupina ptáků snaží odradit nebezpečného predátora a skupinovým tancem ukazuje sílu. Podivné je na tom to, že zdechlá kočka úplně nenaplňuje popis nebezpečného lovce. Prostě creepy bizár.

2. Obří kohouti

Někteří lidé nám říkají, že je to normální. Podle nás je to normální asi stejně, jako když objevíte citron velikosti hlavičky novorozeněte. Pardon, ale tyhle slepice se mohly zrodit jedině na radioaktivní půdě... Ne?

Hele, my víme, že to je prostě speciální plemeno, a že tohle je prostě jen extra velký kousek, ale to neznamená, že z toho nemáme noční můry.

3. Plejtváci na rande

Úkaz ze všech nejpodivnější. Začátkem roku 2017 se u pobřeží Jižní Afriky začali shlukovat jinak samotářští keporkaci. Web Popular Science tehdy psal, že se plejtváků v lokalitě objevilo několik stovek, podle vědců jsou už skupiny o deseti až dvaceti kusech nezvykle velké. Navíc to vůbec není obvyklá keporkačí lokalita. Tam se badatelé shodli, že šlo pravděpodobně o migraci za potravou. Zbytek ale nevysvětlili. Že by předzvěst apokalypsy? Neříkáme nic...

4. Dvouhlavá žížala

Ok, tohle se sice stalo ve vesmíru, ale stejně. Na ISS probíhá řada experimentů a ten s ploštěnci je opravdu hororový. Několika ploštěncům byla odříznuta hlava i ocas, aby se zjistilo, kam až sahají pověstné regenerační schopnosti těchto tvorů. Jednomu exempláři místo ocasu narostla druhá hlava, a co víc - i když měl s adaptací po návratu na zem problém a konce mu byly znovu odříznuty, i na domovské planetě mu znovu vyrašila hlava číslo dvě. Brr.

5. Agresivní opice

Nejnovější případ podivného zvířecího chování se odehrál v Indii. Podle zahraničních webů tu při sběru dřeva skupina opic cíleně ukamenovala dvaasedmdesátiletého staříka. No. Takže až na nás z atmosféry začnou padat mutantí dvouhlavé žížaly, opice ovládnou bezpečnostní štáby a z moře vystoupí armáda naštvaných keporkaků, budeme chodit v tričkách s nápisem „My jsme vám to říkali“.

A tady se uklidněte čtením o tom, jak vlastně na svět přichází šmoulové.

Podobné články

Doporučujeme

Další články