5 nečekaných letních úrazů. Může to potkat i vás – G.cz
Vyhledávání

5 nečekaných letních úrazů. Může to potkat i vás

Velmi časté letní zranění hlavně u žen
Zdroj: asapdentist.com

Léto je v plném proudu a zmrzačení na nás čeká za každým rohem.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 4.8.2016, 08:25

Co všechno se nám v létě může přihodit?

1. Teroristický útok

Díky změně klimatu zaznamenávají meteorologové v poslední době lokální nárůst teroristických útoků. Oproti minulému létu je nárůst útoků ve stovkách procent.

Teroristická fronta postupuje jak z jihu, tak ze západu. V našem mírném podnebí je sice riziko minimální, avšak již za hranicemi naší republiky jsou teroristické útoky na vzestupu.

Je proto nutné mít se na pozoru, jinak se vám může přihodit teroristický útok.

2. Opruzeniny

O opruzeninách se moc nemluví. Hlavní strašáky letní sezóny je utonutí či autonehody. Opruzeniny jsou upozaděny. Je to škoda, neboť v letních vedrech podle průzkumů trpí na opruzeniny až čtyřicet procent populace a to díky malé osvětě.

Zapařené koule či frndy jsou již opravdu krůčkem k neštěstí jménem opruzenina. Zarudlá a pálivá třísla či podpaždí jsou noční můrou všech dovolenkářů. A přitom stačí málo. Hodně větrat a často ochlazovat. Hlavně tam, kde se o sebe části těla často třou.

3. Těhotenství

Velmi častým úrazem v letních měsících je těhotenství. Spoře odění lidé na plážích či koupalištích hnány chtíčem a posilněni alkoholem často ztrácejí soudnost i opatrnost. Při západu slunce po šesti pivech v křoví u rybníka dochází k těhotenství poměrně často.

4. Tržné rány, vyražené zuby

Toto opět souvisí s chtíčem, alkoholem a ztrátou soudnosti. Pokud při západu slunce po šesti pivech v křoví brousíte ožralou kamarádku, její přítel vám rozbije hubu. Pokud navíc otěhotní, její přítel vás možná i popálí letlampou.

5. Zranění spojená s přejídáním

Častým letním úrazem veganů je otrava z nadměrného konzumování jídla. Možná to zní dost podivně, ale musíme se na to podívat optikou vegana, pro kterého je v létě kdekoliv venku v podstatě jedna velká restaurace. Tu si ukousne trošku listí topolu, tu si dá pampelišku, tamhle jehličí a tudle si zase ohlodá šišku. Ta nabídka gurmánských požitků v přírodě je natolik lákavá, že vegani neodolají. Futrují se a futrují, až neodhadnou své možnosti a v podstatě si přeplní žaludek. Zvracení a průjmy jsou nasnadě a to nemluvě o poranění střev či konečníku. Ono, když se snažíte vytlačit celou šišku, tak to udělá paseku.

A TADY máte pět důvodů, proč je léto tak trochu debil.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu