fb pixel Chtějí vypadnout z divočiny a být trochu víc jako my: 5 důvodů, proč se zákeřní Slováci valí k nám do Prahy – G.cz
Vyhledávání

Chtějí vypadnout z divočiny a být trochu víc jako my: 5 důvodů, proč se zákeřní Slováci valí k nám do Prahy

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Zasedávají nám nejlepší místa v restauracích, prodlužují fronty v supermarketech a vykupují nám před nosem levné máslo v supermarketu. Ano, mluvíme o zákeřných Slovácích, kteří se bez našeho svolení přestěhovali do Prahy, aby s námi spolusdíleli náš blahobyt, což jim přece nemůžeme odpustit, protože se od nás odtrhli, aby mohli svobodně šplhat po Tatrách a plést korbáčiky. Proto přinášíme 5 exkluzivních důvodů, proč se Slováci přisírají do naší milované stověžaté Prahy, kterou máme rádi stejně jako Babiš Agrofert.

Rom Jeremy
Rom Jeremy 15.9.2019, 13:36

1. Zabírají nám místa na univerzitách

Slovenskou vysokou školu vystuduje kdejaká selka po sedmi letech na základce, takže až se nějaký Slovák bude vytahovat, že je inženýr, tak se ho zeptejte na školu, kterou studoval. Nejspíš studoval aplikovanou etiku nebo teologickou antropologii v Košicích. Slováci s IQ nad 90 však vědí, že když se přihlásí na vysokou školu v Čechách, tak nemusí platit školné, takže je vzděláváme z našich daní. V loňském roce u nás bezplatně studovalo přes 22 tisíc Slováků, ale ve skutečnosti jen zabírali parkovací místo v okolí vaší školy nebo snědli to nejlepší jídlo v denním menu vaší menzy.

2. Máme lepší trh práce

Slovenští ekonomičtí migranti tu zadarmo vystudují a po škole se rozhodnou, že tu zůstanou i pracovat, takže se připravte, že vaši pracovní pozici může ohrozit i někdo, kdo volil Kotlebu. Češi jsou samozřejmě chytřejší a vzdělanější než Slováci, ale výhodou Slováků je, že jsou víc sebevědomí a hrdí, i když ve skutečnosti nemají na co. Často si však na trhu práce vybírají zaměstnání, kde by rádi vedli a motivovali jiné lidi. Těmto lidem se říká bačové. Lidi jsou totiž ovce.

3. Praha je levnější než Blava

„Od tý doby, co se na Slovensku zavedlo euro, tak se to tam dost zvedlo.“ Ano, to je pravda. Co se týče cen, tak se to například v Bratislavě doopravdy zvedlo. Když tam dorazíte, připadáte si jako na Balkáně, jenže ceny tam jsou jako v Paříži. Za zvětralého Bažanta zaplatíte tolik, co za dvě orosené „plzničky“ z lokálu a ještě vám zbyde na dýško.

4. Slováci chtějí být jako Češi, ale bohužel

Když se trochu zamyslíte, uvědomíte si, že Slováci nám v nitru duše v podstatě závidí. Proto se stěhují do Prahy, kde touží po tom žít si svůj pražský sen. Po nějakém čase zkouší mluvit jako my a chovat se jako my, ale bohužel jim to moc nejde. Při rozhovoru s nimi si uvědomíte, že ti lidé ze Slovenska hovoří jako Babiš, z čehož slušného Čecha zamrazí. Jednoho dne se může stát, že se probudíte a vaši firmu převezmou Slováci.

5. Slováci chtějí poznat chuť velkoměsta

Vzhledem k tomu, že Bratislava je něco jako Brno, ale mluví se zde ještě zprznělejším jazykem, tak se není čemu divit, že chtějí Slováci zažít metropoli. Když přijedete vlakem do Bratislavy, tak nádraží vypadá jako Makedonie v 90. letech s tím rozdílem, že tu mají zdejší ženy chlupatější nohy a mohutnější kníry. Navíc po vás budou chtít centy na vlak do Nitry. Slovenští muži, které potkáte na bratislavském nádraží, zas místo parfému používají toluen. Nedivme se pak, že ti moudřejší z nich chtějí poznat pořádný Sherwood, který máme v Praze.

A hlavně nezapomínejte, že Slovák je skoro jako Maďar, a jelikož díky nim máme skvělý guláš, tak bychom se k nim měli chovat s respektem.

A zde je 7 tipů, jak na dovolené v zahraničí poznáte Čecha.

Podobné články

Doporučujeme

Další články