5 důvodů, proč jsou prezidentské volby 2018 úplná blbost – G.cz
Vyhledávání

5 důvodů, proč jsou prezidentské volby 2018 úplná blbost

Volby dalšího prezidenta se blíží, podle nás se na to ale můžeme úplně klidně vykašlat.
Zdroj: G.cz

Pokud jste ještě nepropadli definitivní trudomyslnosti ze současné politické situace v Česku, nezoufejte! Od toho jsme tu my a s námi 5 depresivních důvodů, proč je další velká volba, co nás čeká, totiž ta lednová prezidentská, úplně zbytečná záležitost, na kterou bychom se mohli všichni klidně vykašlat a radši jít třeba na pivo.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 19.11.2017, 14:16

1. Primárně jsou všichni účastníci nevolitelní

Kromě toho, že z devíti kandidátů zatím ani jeden nevyjádřil pevný a zajímavý názor k aktuálním tématům, podívejte se, co je to vlastně za skvadru: Hanniga podporuje krajně pravicová Národní demokracie, Topolánkovu účast půlka národa vnímá jako Kazmovskou anekdotu, Hilšer nikdy nesežene dost peněz na pořádnou kampaň, Drahoš by se měl, při vší úctě, rychle vrátit do akademického prostředí, Horáček je od začátku k smíchu, Hynek je blázen od Robejška, o těch ostatních nikdo nikdy neslyšel a Zeman je prostě Zeman. Skutečně výběr z hroznů.

2. Je jich tam moc

Pořád dokola se mluví o čtveřici Zeman - Drahoš - Horáček - Topolánek a minimálně o třech z nich to nakonec zřejmě reálně bude. I tak ale mnoho lidí nikoho z nich volit zkrátka nehodlá, i kdyby jen z principu. Protestní hlasy se rozdrolí mezi zbývajících pět mužů a zase to bude jeden velký nicneříkající bordel.

3. Jsou nad hrobem

Ok, tak úplně všichni ne, ale minimálně půlka ano a z té půlky dva patří mezi čtyři horké adepty na vítězství. Tahle země možná není ready na slušného prezidenta, chytrého prezidenta nebo prezidenta - ženu, ale co takhle prezidenta, u kterého bude možné řešit i něco jiného než jeho zdravotní stav?

4. Stejně to zase vyhraje Zeman

Je úplně jedno, jak moc nemocný ten muž bude nebo jak velkou ostudu udělá či koho všeho pozuráží, pro nezanedbatelnou část Čechů bude vždycky ideálním prezidentem (podle nejnovějšího průzkumu TNS Kantar pro ČT konkrétně pro 41,5 % populace). Je potřeba si přiznat, že pokud bude druhé kolo, nebude to boj Zeman - někdo, ale Zeman - kdokoliv, kdo není Zeman. A v tom (opět) zvítězí Zeman.

5. Dokud je Babiš premiérem, je úplně jedno, kdo bude prezidentem

Jasně, bůhví, jak to vůbec bude. Ale dokud je Andrej Babiš u moci a na výsluní, máme mnohem větší starosti, než kdo se stane dalším prezidentem.

A tady se rozveselte příběhem o Zemanově noze.

Podobné články

Doporučujeme

Další články