fb pixel 5 důvodů, proč je super být hipster – G.cz
Vyhledávání

5 důvodů, proč je super být hipster

Naše nevyzrálá společnost se na hipstery dívá většinou skrz prsty. Tito mladí lidé bývají často nepochopeni a zesměšňováni.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 17.2.2018, 09:50

Lidstvo jako celek ještě k hipsterství nedozrálo. A je to škoda, protože tento trend nabízí řadu výhod.

1. Oblečení můžete dědit po dědovi

Ačkoliv se může na první pohled zdát hipsterská móda značně chaotická, má své pevné rámce a mantinely. Přední světoví návrháři tento trend podchytili a nabízejí vagabunské kolekce pro širokou veřejnost.

Hipsterské hadry, které mají evokovat chudobu a vandráctví, jsou však paradoxně velmi drahé. Běžný hipster na takové nikdy nedosáhne. Naštěstí je tu možnost takzvaně podědit oblečení po prarodičích. Hnědé kostičkované košile, kšandy a šedé plátěné kalhoty najde každý v šatníku svého dědy. A zadarmo. Být hipsterem může být levné, pokud má člověk pod rádiovkou.

2. Nové kulturní zážitky

Coby pravý hipster opovrhujete mainstreamem a pídíte se po alternativním umění. Takový desetihodinový koncert hráče na triangl, k tomu by se normální člověk nedostal. Sice někde uvnitř cítíte, že to je jedno velké utrpení, ale hipsterská čest vám nedovolí odejít. Tím pádem zažijete něco, co nikdo jiný nezažije. Protože nechce. Normální člověk tohle prostě zažít odmítá.

3. Invence v oblasti vousů

Jako hipster máte výhradní právo udělat si na ksichtě z vousů jakýkoliv mordor vás napadne. Co právo? Vy máte přímo povinnost. Můžete si nechat narůst dvoumetrový knírek, stejně tak dlouhý plnovous, do kterého si můžete zaplést vánoční ozdobičky. To je nejvíc hipsterská věc, kterou můžete udělat. Jiní lidé toto nedělají, protože jiní lidé mají soudnost. Coby hipster si se soudností nemusíte lámat hlavu. Máte naprostou volnost.

4. Sleva v MHD

Málo se ví o tom, že hipsteři mají právo na slevu ve veřejné dopravě. Podle zákona jsou bráni jako hendikepovaní.

5. Komunita, která stojí při sobě

Být hipsterem znamená stát se součástí jedné velké komunity. Jako třeba motorkáři, kteří, když se na silnici míjejí, pozdraví se, tak taktéž hipsteři na sebe na ulici mávají, ač se třeba nikdy neviděli.

Navíc s partou jiných hipsterů si popovídáte o módě, alternativním umění a s klukama si navzájem uděláte vousy a třeba i nehty.

A TADY se dozvíte, jak rozeznáte hipstera od muslima.

Podobné články

Doporučujeme

Další články