fb pixel 40 let v Stb: Český Twitter připomíná agentu Burešovi „krásné“ kulatiny – G.cz
Vyhledávání

40 let v Stb: Český Twitter připomíná agentu Burešovi „krásné“ kulatiny

Zdroj: Archiv

I když si většina naší země dnem 11. listopadu připomíná svátek svatého Martina nebo Den válečných veteránů, tak na českém Twitteru je všechno jinak. Tam se totiž gratuluje Andreji Babišovi (agentu Burešovi) ke 40. výročí od jeho vstupu do StB, kde je veden jako agent pod číslem 25085.

Martin Miko
Martin Miko 11.11.2022, 13:39

Český Twitter připomíná temné výročí

„To je kariéra. Už ve 28 letech agentem...,“ podivuje se pan Tomáš na Twitteru pod příspěvkem bývalého premiéra Mirka Topolánka, který připomněl „velké“ výročí. „Hezké dnešní podepsaniny, agente Bureši! A dokonce kulatiny. To to letí, co? A všem, Martinům, všechno nejlepší k svátků,“ glosuje vtipně Topolánek a k tomu přikládá úřední lejstro. Ano, dnes je to neuvěřitelných 40 let od Babišova podepsání spolupráce s StB, teda s tou hodnou Stb, jak kdysi veřejně přiznal v talk show Jana Krause. Proto by bylo dobré si toto video i připomenout. Protože opakování je matka moudrosti.

K Babišovu nechvalně známému podpisu došlo v bratislavské vinárně U Obuvníka. Toto slavné výročí na Twitteru připomněl už včera i Pavel Šafr. „Zítra Andrej Babiš oslaví významné životní jubileum. Už to bude 40 let, co podepsal v bratislavské vinárně U Obuvníka vázací akt StB a stal se udavačem. Mnoho mu to dalo. Týdeník FORUM přichází s gratulací. Nikdy nezapomeneme!“ napsal Šafr.

Rok 1982 se pro pana Babiše a jeho kariéru stal očividně osudným a není divu, že mu k tomuto kulatému výročí gratuluje na sociálních sítích tolik lidí. Všechno samozřejmě ironicky, protože jak my všichni moc dobře víme, tak on do StB nikdy nechtěl. Stejně jako nechtěl být premiérem a jako nechce být příštím českým prezidentem.

Podobné články

Doporučujeme

Další články