22 neuvěřitelných skrýší pašeráků drog a zvířat: kam se hrabou banány!

Pašeráci drog nebo třeba vzácných zvířat mají dost duchapřítomnosti, aby si uvědomili, že jim hrozí extrémně vysoké tresty. Aby své „zboží“ dostatečně a inteligentně ukryli, jim ale často už mozková kapacita nezbývá...

Tedy jak kdy. Občas svojí vynalézavostí překvapí všechny kromě celníků. Přesto, že jejich skrýše jsou často značně přes čáru. Podívejte se, jak bizarní schovky vymysleli. Hazardují přitom v nejednom případě se zdravím a životem nejen svým, ale i těch, kteří se nemohou bránit.

1. Tekutí papoušci

Tento nebohý Kakadu žluto-chocholatý je jedním z 24 ptáků, které se pašeráci v Indonésii pokusili propašovat ven ze země v plastových láhvích. Zabránila jim v tom policii v indonéské Surabaya. Tam mají zvířata vůbec těžké živobytí. Podívejte se SEM na nejstrašnější ZOO na světě, která se nachází právě v Surabaye. A TADY najdete další papoušky – naštěstí – zabavené pašerákům.

2. Zfetovaný dron

Policie v mexickém pohraničním městě Tijuana zabavila bezpilotní dron, který nesl překvapivý náklad – zhruba 2,7 kilo metamfetaminu. Policie ho měla na mušce ještě předtím, než pro toho, kdo měl ovladač v ruce, nešťastně narazil do místního supermarketu a skončil na parkovišti.

3. Brnění z iPhonů

Celníci z čínského přístavního města Futian se nestačili divit, když prohledali člověka, který se jim jaksi nezdál. Stál totiž zkroucený v podivném postoji. Ještě aby ne – měl na sobě ‚brnění‘ vyrobené z 94 kusů iPhonů a několika rolí fólie.

4. Po kokainu nejlépe srůstají kosti

Španělská policie na letišti v Barceloně rozřezala v roce 2009 ‚sádru‘ na noze 66letého chlapíka z Chile. Možná by se mohl později ohradit a vymáhat na nich odškodné. To ale pouze v případě, že by ona ‚sádra‘ nebyla vyrobená z čistého kokainu.

5. Na těchhle kobercích se dá létat

Němečtí celníci v Lipsku zabavili v roce 2014 45 kilo heroinu vetkaného do koberce.

6. To by byla oslava...

V roce 1997 se jistý chytrák pokusil propašovat kokain v lahvi od šampaňského.

7. Klouzající drogy z Thajska

V roce 2008 australská celní správa zachytila těchto 150 malých lahviček označených jako „gay lubrikační oleje“. Obsahovaly ale zakázané léky „zvyšující výkon a sebevědomí“ z Thajska.

8. Psí kontejnery

V roce 2004 byli Gregory Graham a Kaye Michele Chapman odsouzeni za pokus propašovat kokain z Kolumbie do Británie přes letiště Stansted. Otřesný je ale způsob, který si zvolili. Do dvou labradorů chirurgicky implantovali několik kilo kokainu. Rex (na snímku) v sobě měl 1,3 kilo drogy.

9. Roztomilá štěňátka plná tekutého heroinu

Gang kolumbijských drogových dealerů zašel ještě trochu dál, tedy pokud to ještě vůbec jde. Do těchto štěňat byl v rámci masivního pašeráckého komplotu implantován tekutý heroin.

A co těchhle 14 drog, které jsou tak krásné, až je škoda je konzumovat?


Komentáře

Doporučeno pro vás