14 portrétů zubožených papoušků, kteří byli zabaveni pašerákům – G.cz
Vyhledávání

14 portrétů zubožených papoušků, kteří byli zabaveni pašerákům

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Nemusíte být zrovna nadšenými chovateli exotického ptactva, aby vás tyhle fotky vzaly za srdce – aspoň trochu.

Radek Kovanda
Radek Kovanda 12.5.2015, 20:00

Sérii fotek z názvem Earthbound (česky pozemský ve smyslu ‚připoutaný k zemi‘, ale zároveň i přízemní ve smyslu ‚buranský‘) má na svědomí americký fotograf Oliver Regueiro.

Ve dvou záchranných ptačích stanicích v americkém státě Washington (konkrétně v Zazu’s House Parrot Sanctuary a Mollywood Avian Sanctuary) vyfotil tamní ‚ptačí klienty‘ – kteří se sem dostali buďto z toho důvodu, že se svým předchozím majitelům již omrzeli, nebo – a to daleko častěji – protože byli zabaveni pašerákům.

Právě na tyhle lidi – spíše než na ty, co pokládají živé zvíře za pouhou hračku, která když se omrzí, jde z domu – chce Oliver svými snímky upozornit. Jak ukazuje pár dnů starý případ, pašeráci jsou stále šikovní a vynalézaví až hrůza. Viz následující video, které snad nepotřebuje žádné české titulky ani komentář (stalo se v města Surabaja na indonéské Východní Jávě).

Jak může fotograf pomoci proti pašeráctví? Fyzicky a s okamžitým viditelným účinkem asi nijak, stejně jako málokdo z nás. Oliver se ale aspoň angažuje v tom, co mu jde nejlíp – ve fotografování.

Bez ohledu na aktuální, ne zrovna výstavní stav zubožených ptačích jedinců jim vyfikl krásné portréty, které mají zvýraznit ‚osobnost‘ toho kterého papouška. A postupem času jim pořídí i další fotky, aby tak dokumentoval proces jejich zotavování.

Tady jich máte dalších jedenáct:

Mimochodem věděli jste, že papoušek – pokud si ho pořídíte – vás na rozdíl třeba od psa či kočky může s přehledem přežít? A nejen on, ale i další sedm poměrně běžných domácích zvířat. Podivejte se na ně SEM.

Podobné články

Doporučujeme

Další články