14 drog, které jsou tak krásné, že je až škoda je konzumovat – G.cz
Vyhledávání

14 drog, které jsou tak krásné, že je až škoda je konzumovat

Drogy jsou špatné, áno? Ale krásné. Aspoň tedy pod mikroskopem.

Elsa K.
Elsa K. 28.4.2018, 16:34

Některé vypadají skoro jako nějaké bizarní mikroorganismy z živočišné říše. Přitom udělají mimózní živočichy z vás.

1. Valium

valium

Valium neboli Diazepam je léčivo ze skupiny benzodiazepinů, které tlumí centrální nervovou soustavu. Používá se ke zklidnění, při úzkostech nebo třeba při léčbě epileptických záchvatů. Nabídnou vám ho před operací. Dlouhodobé užívání ale vede ke vzniku závislosti. Diazepam byl na farmaceutický trh uveden v roce 1963 firmou Hoffmann-La Roche pod výše zmíněným obchodním názvem Valium®.

2. Speed

speed

Patří do skupiny amfetaminů. Ve 2. světové válce na něm frčeli vojáci. Měl zvýšit jejich výkonnost a agresivitu. Poměrně levný speed (kokain dělníků) je jednou ze světově nejrozšířenějších drog.

3. Magic smíchaný se speedem

speed-magic

Magic můžete znát pod názvem Mňau-mňau. Bílý prášek, který se na internetu prodává jako prostředek určený k hnojení, vám pohnojí maximálně tak játra a mozek. Taneční droga, účinky podobná extázi a kokainu, se odborně nazývá mefedron.

4. Orfiril (valproát sodný)

Orphiril (Sodium valproate)

Používá se k léčbě a prevenci epileptických záchvatů nebo také mánie při bipolární poruše v případech, kdy se tyto stavy nedají léčit lithiem. To ovšem neznamená, že se nedá zneužít.

5. MDMA

MDMA

Čistá krystalická extáze – mnohem silnější než barevné pilulky. Budete se sice cítit skvěle, i když chvílemi až tak, že to půjde těžko ustát, ale připravit se můžete i na sucho v ústech, skřípání zubů, svírání čelistí, nevolnost, pocení, cukání svalů i očí, eventuálně křeče, dehydrataci a následnou depku.

6. PCP, Andělský prach

Magic(PCP)

Fencyklidin (PCP, andělský prach, PeaCe Pill) je droga původně vyvinutá jako veterinární anestetikum. Řadí se mezi disociativní anestetika. Jedná se o naprosto syntetickou, bílou krystalickou a ve vodě rozpustnou látku, vyráběnou zpravidla v ilegálních laboratořích za použití řady silně toxických látek. V současné době nemá oficiální lékařské využití a používá se téměř výhradně jako omamná látka. V nižších dávkách působí jako stimulant, ve středních jako analgetikum a anestetikum, když to přeženete, ocitnete se v ohrožení života. Minimálně si uženete schizofrenii.

7. LSD

LSD

Dietylamid kyseliny lysergové neboli zkráceně LSD je asi nejznámější droga ze skupiny halucinogenů. Změna vnímání reality a určité odosobnění může být sice inspirativní, ale riskujete i tzv. badtrip – stav, při kterém se neuvolňuje dostatečná hladina serotoninu, takže vám pocity, které by vás za jiných okolností pobavily, připadají jako noční můra. Koledujete si i o duševní poruchu. Můžete zažít i tzv. flashback neboli po týdnu uprostřed pracovní schůzky najednou ‚cvak‘, a potácíte se znovu uprostřed halucinací.

A nejsme zdaleka na konci - na další straně čekají mezi jinými i potentní látky jako ketamin, kokain či kofein.

Další strana

Podobné články

Doporučujeme

Další články