22 neuvěřitelných skrýší pašeráků drog a zvířat: Kam se hrabou banány! – G.cz
Vyhledávání

22 neuvěřitelných skrýší pašeráků drog a zvířat: Kam se hrabou banány!

+ DALŠÍCH 9 FOTEK + DALŠÍCH 10 FOTEK

Pašeráci drog nebo třeba vzácných zvířat mají dost duchapřítomnosti, aby si uvědomili, že jim hrozí extrémně vysoké tresty. Na to, aby své „zboží“ dostatečně a inteligentně ukryli, jim už ale často mozková kapacita nezbývá...

Radka Pružinová
Radka Pružinová 17.5.2018, 10:02

Tedy jak kdy. Občas svojí vynalézavostí překvapí všechny kromě celníků. Přesto, že jejich skrýše jsou často značně přes čáru. Podívejte se, jak bizarní schovky vymysleli. Hazardují přitom v nejednom případě se zdravím a životem nejen svým, ale i těch, kteří se nemohou bránit.

1. Tekutí papoušci

Tento nebohý Kakadu žluto-chocholatý je jedním z 24 ptáků, které se pašeráci v Indonésii pokusili propašovat ven ze země v plastových láhvích. Zabránila jim v tom policie v indonéské Surabaya. Tam mají zvířata vůbec těžké živobytí. Podívejte se SEM na nejstrašnější ZOO na světě, která se nachází právě v Surabaye. A TADY najdete další papoušky – naštěstí – zabavené pašerákům.

2. Zfetovaný dron

Policie v mexickém pohraničním městě Tijuana zabavila bezpilotní dron, který nesl překvapivý náklad – zhruba 2,7 kilo metamfetaminu. Policie ho měla na mušce ještě předtím, než pro toho, kdo měl ovladač v ruce, nešťastně narazil do místního supermarketu a skončil na parkovišti.

3. Brnění z iPhonů

Celníci z čínského přístavního města Futian se nestačili divit, když prohledali člověka, který se jim jaksi nezdál. Stál totiž zkroucený v podivném postoji. Ještě aby ne – měl na sobě ‚brnění‘ vyrobené z 94 kusů iPhonů a několika rolí fólie.

4. Po kokainu nejlépe srůstají kosti

Španělská policie na letišti v Barceloně rozřezala v roce 2009 ‚sádru‘ na noze 66letého chlapíka z Chile. Možná by se mohl později ohradit a vymáhat na nich odškodné. To ale pouze v případě, že by ona ‚sádra‘ nebyla vyrobená z čistého kokainu.

5. Na těchhle kobercích se dá létat

Němečtí celníci v Lipsku zabavili v roce 2014 45 kilo heroinu vetkaného do koberce.

6. To by byla oslava...

V roce 1997 se jistý chytrák pokusil propašovat kokain v lahvi od šampaňského.

7. Klouzající drogy z Thajska

V roce 2008 australská celní správa zachytila těchto 150 malých lahviček označených jako „gay lubrikační oleje“. Obsahovaly ale zakázané léky „zvyšující výkon a sebevědomí“ z Thajska.

8. Psí kontejnery

V roce 2004 byli Gregory Graham a Kaye Michele Chapman odsouzeni za pokus propašovat kokain z Kolumbie do Británie přes letiště Stansted. Otřesný je ale způsob, který si zvolili. Do dvou labradorů chirurgicky implantovali několik kilo kokainu. Rex (na snímku) v sobě měl 1,3 kilo drogy.

9. Roztomilá štěňátka plná tekutého heroinu

Gang kolumbijských drogových dealerů zašel ještě trochu dál, tedy pokud to ještě vůbec jde. Do těchto štěňat byl v rámci masivního pašeráckého komplotu implantován tekutý heroin.

A co těchhle 14 drog, které jsou tak krásné, až je škoda je konzumovat?

Podobné články

Doporučujeme

Další články