fb pixel 21 nechutností, kterými nám lidé otravují život (a my jim) – G.cz
Vyhledávání

21 nechutností, kterými nám lidé otravují život (a my jim)

Některé z následujících zlozvyků si asi každý z nás může připsat na svůj seznam společenských hříchů. Během jejich provádění si často neuvědomujeme, jakou psychickou i fyzickou trýzeň můžeme způsobovat ostatním.

Carrie Bradshitt
Carrie Bradshitt 10.5.2016, 14:50

1. Prdění

Na začátek nelze než zařadit lahůdku ze všech nejlahodnější. Říká se, že vlastní prd nesmrdí. Že by tedy někteří lidé měli nepřekonatelnou touhu předvést ostatním, že zrovna jejich střevní plyny, na rozdíl od těch ostatních, voní?

2. Stříhání nehtů s odletem

Není to zdaleka jen častý problém domácností, ale dokonce i mnohých pracovišť. Drazí manželé, manželky, dítka, přátelé, kamarádi, kolegové... Nechceme usedat na své židle s obavami, že se nám váš mohutný nehet z palce, kterým jste se ještě ráno drbali, zapíchne do oděvu pokrývajícího naší zadnici a budeme ho celý krásný den vystavovat celému světu. A nechceme se vracet k rozjedenému jídlu s obavami, že nás cosi zaškrábe v jícnu...

3. Prohrabávání koulí a odlepování šourku

Mužská specialitka, rádoby mazaně prováděná přes kapsu. Pro ty z pánů, kteří si snad ještě mysleli, že jsou při této aktivitě nenápadní, přinášíme smutnou zprávu. Nenápadně to snad ani nejde. To už v sobě mají snad víc hrdosti ti z vás, kteří pro odlepení rovnou provedou elegantní demi-plié a na nic si nehrají.

4. Krkání

Jasně, v některých zemích by ho uvítali a brali jako pochvalu, ale tady jsme v Evropě! Tady je krknutí maximálně tak buranské vyjádření pohody mezi chlapama. Rozhodně nic, co by mělo druhého potěšit, natož uctít.

5. Nepoužívání podložky v sauně

Saunování povznáší tělo i mysl. Tedy až do chvíle, kdy se k vám přidá někdo, kdo si bezostyšně sedne rovnou na lavici. A vy se při té myšlence začnete panicky ujišťovat, že se ani centimetr vaší kůže rozpáleného dřeva nedotýká, že opravdu celými hyžděmi sedíte na prostěradle. Takové lidi bez pardónu vykázat, no ne?

6. Prokřupávání kloubů

Je to velmi nezdravé nejen pro klouby, ale i pro psychickou pohodu všech okolo. Tak to prostě je.

7. Mačkání beďarů

Naprosto nepochopitelné je, že to někteří z nás (či spíše z vás) dělají za přítomnosti jiných lidí. Potřebu vymačkávání doma před zrcadlem chápeme, ačkoli je jeho užitečnost velmi sporná. Přibírat si k této nevábné aktivitě svědky je ovšem nehoráznost.

8. Vybírání žmolků z ponožek a házení do postele

Některé ponožky mají tu blbou vlastnost, že pouští vlákna, a ty se – smíšené se šupinami pokožky, potem a mazem – mezi prsty často shlukují do malých cucků. Těch se během dne může nahromadit docela velké množství. Někteří lidé pak považují za zcela neškodné je kdekoli vybírat a kamkoli házet. I do postele.

9. Vycucávání si ze zubů

Když není po ruce párátko, děláme to občas všichni. Většina z nás raději někde stranou, někomu to občas ujede. Největšími vycucávacími specialisty jsou ovšem senioři. Dokážou to dělat pořád a všude.

10. Kousání nehtů

To je tak, když se nejen části nehtů, ale i všechny ty mikroby pomalu stěhují do lidských úst a zažívacího ústrojí...

11. Popotahování

Často se tak děje z prosté zapomnětlivosti, vinou které není kapesník po ruce. Někdo ale popotahuje prostě rád. A všichni kolem ať si trhnou nohou.

12. Prohlížení nudlí v kapesníku

Dobře, pochvalu si zaslouží samotná přítomnost kapesníku. Je ale třeba brát v úvahu, že obsah nosu je pro mnoho lidí krajně nechutný, a to snad ještě víc než všechna slizká zvířátka světa. Samotné vědomí, že má někdo potřebu si tenhle hnus prohlížet, je pro mnohé krušným zážitkem, při kterém se někdy i trochu plaší obsah žaludku.

13. Dloubání se v nose

To je další a mnohem drsnější level předchozího bodu. Je ale jít kam dál. Co taková kulička, kterou dloubálek odcvrnkne do dálky? A stále je kam pokročit. Co taková kulička, která skončí v dloubálkově ústech?

14. Umísťování vyžvýkaných žvýkaček jinam než do koše

Znáte ten pocit, když někde usednete ke stolu a v momentě, kdy ho chytnete za okraj, nahmatáte hnusnou, lepkavou hmotu, kterou ještě před pár chvílemi někdo drtil mezi svými zuby a mísil s jejich plakem? Také je pro vás tenhle zvyk tolik nepochopitelný? Žádná lahůdka není ani odkládání žvýkačky během jídla nebo házení do popelníku. Lepit ji na nábytek je ale čistá bezohlednost či dokonce sprostá záludnost.

15. Srkání

Pro některé lidi by byl potřeba několikadenní kurz pití a jedení horkých tekutin bez srkání. Oni to jinak nejenže nikdy nezvládnou, ale ani nikdy neuvěří, že je to možné. A jak to mám asi jíst, když je to horký? Jak častá a hloupá výmluva!

16. Mlaskání

Au. To prostě nejde... Nedělejte to. Ta představa, jak se jídlo pomalu mísí se slinami a už se po něm sápou žaludeční šťávy – vše za vydatného zvukového doprovodu. Au.

17. Močení s otevřenými dveřmi

Když už to není nechutné, je to přinejmenším nezdvořilé. Snad jen po pár letech vztahu by se tohle dalo tolerovat.

18. Oklepávání po močení

To je něco, s čím se většina z nás žen nikdy nesetkala, ale že se to tak děje, tušíme. Když se nějaký šikula pěkně oklepe na pánských záchodcích, často pocáká nejen mušle, ale také chudáky okolo. Zlaté kabinky na dámských toaletách!

19. Očichávání ponožek

Zejména hospodyňky potřebují kvůli praní najisto odlišit čisté a špinavé ponožky. Když pomineme skutečnost, že se v pračce nic nestane ani nenašpiněné ponožce, dá se to pochopit. Co ale ti chlapíci, kterým vdechování aromatu svých nohou činí vyložené blaho? Je to snad nějaký pravěký pud? Dobře, ať si tedy se sebou a svými fuseklemi zalezou a svůj rituál si odbudou za zavřenými dveřmi.

20. Dloubání se v uších

Občas to udělá skoro každý z nás. Kolega Brezina se ovšem svěřil s traumatickým zážitkem, kdy mu kdosi prozradil tajemství o blahodárném účinku ušního mazu na pokožku rtů. Od té doby nemůže spát, v noci se budí hrůzou a na ruce si natahuje palčáky.

21. Plivání

Nadevše zbožňuji procházku městem, kdy se svými psy provádím slalom mezi bílými, žlutými i zelenými plivanci na chodnících! Neexistuje lepší pocit, než když po takovém sportovním výkonu nakráčí moji psi do našeho bytu. Velmi mě mrzí, že jim po procházce musím vydrhnout packy – však kdo by nechtěl rozptýlit tu žluto-zeleno-hnědou nádheru po své podlaze? Velkou lahůdkou je ovšem trávit čas v přítomnosti lidí, kteří si dlouze a soustředěně formují svůj překrásný chrchel ze zásob „až z paty“! A když se zadaří, s pýchou – jako šampióni – tuto nádheru vyšlou do světa.

Anketa

Který zlozvyk jste si z dětství přinesli vy?

Anketa se načítá...

A rekapitulaci nechutností číhajících v MHD si můžete dát ZDE.

O další nechutnosti – sbírání bordelu z pupku – a dalších sběratelských specialitkách se dočtete TADY.

Podobné články

Doporučujeme

Další články