14 druhů smradu, které na vás zaútočí v MHD – G.cz
Vyhledávání

14 druhů smradu, které na vás zaútočí v MHD

Ve vaší nosní dutině je asi pět milionů čichových buněk. A pokud využíváte služeb MHD, pravidelně jim dopřáváte mučení kletbou cruciatus.

Jarda Sauer
Jarda Sauer 11.7.2016, 15:20

Je jedno, jestli jezdíte v Praze metrem, v Brně šalinou nebo v Jablonci autobusem. Stejně se všichni shodnete na tom, že v MHD to poměrně často smrdí. Pojďme se ale na toto obecné tvrzení podívat detailněji. Co všechno je zdrojem těch nelibých pachů, které během cesty nasáváte?

1. Zvratky

zvratky blog.cleveland.com Jejich chvíle přichází zejména v nočních spojích, kdy se do svých domovů, ubytoven a hotelů vracejí lidé, kteří už tuší, že v boji s alkoholem přecenili své síly. Ale jsou přesvědčeni, že to zvládnou nějak upolykat. Ovšem jen do doby, než trhavý rozjezd dopravního prostředku dokoná dílo zkázy. Zvláštní znamení: kyselý zápach, vzhled vlašského salátu, velké nebezpečí vyvolání řetězové reakce.

2. Moč

moč mirror.co.uk Málokdo s aspoň základními civilizačními návyky se v MHD vymočí cíleně. Kdepak, většinou jde o nehodu, způsobenou buď sníženou funkčností svěračů nebo sníženou sebeúctou. Ale nic to nemění na nechutnosti štiplavě páchnoucích následků takové nehody. Navíc ta kaluž zůstane v dopravním prostředku ještě dlouho poté, co její původce vystoupí a tváří se jakoby nic.

3. Stolice a větry

stolice pinedemonium.co.uk Pokud jste někdy překračovali dobře uleželého bezdomovce, tak dobře víte, že stolice je královnou všech pachů. Není nutné, aby se TO stalo přímo ve voze, kterým jedete. Stačí, že TO proběhlo třeba před třemi dny a dotyčný člověk si od té doby stále ještě nestačil potřísněné šaty vyměnit. S každým dalším uplynulým dnem totiž získává tento pach na intenzitě a jen tak nevymizí. Dost možná ho ucítíte i za svých šatů či vlasů i poté, co vystoupíte. Ve srovnání s tím je pouštění větrů jen neškodnou zábavou, která rychle odplyne.

4. Pot

pot aspiringbackpacker.com Léto je hlavní potní sezóna. Lidé v MHD se zpocenými dlaněmi drží mastných tyčí, ukazují své koláče sledovanosti v podpaží (některé ženy i pod prsy) a čůrky potu jim stékají po zádech až mezi půlky. Deodoranty prohrávají na plné čáře. Úsloví "vzduch by se tady krájet" jistě vymyslel někdo, kdo se zrovna vypotácel z přeplněné červencové tramvaje.

5. Čtyřka

ctyrka thethingsiruninto.blogspot.com Přesně poznáte, že s vámi cestuje někdo, kdo strávil posledních pár hodin ve strašlivé knajpě, kde usilovně kouřil startky bez filtru, zapíjel je zkyslým gambrinusem a část si ho vylil na oblečení. A ještě ke všemu seděl blízko dveří do kuchyně, kde zrovna něco smažili na půl roku neměněném oleji.

6. Staroba

staroba terryfoxsafehouse.wordpress.com Možná není hezké to říkat, ale postupující věk má na odér řady lidí dost destruktivní vztah. Někteří odborníci tvrdí, že za to může úbytek testosteronu, jiní dávají tzv. stařecký pach do souvislosti s tvorbou kožního mazu. Ať je příčina jakákoliv, výsledek moc příjemný není... Ale zkuste se nad tím nerozčilovat, jednou to takhle bude cítit i u vás doma.

7. Pes

pes arbroath.blogspot.com Mnozí mají psy za inteligentní zvířata, ale uznejte sami: copak inteligentní zvíře žere výkaly jiných psů? Nebo se na procházce vyválí v rozkládající se mrtvé rybě? Se psem tedy nastupuje do MHD i široká paleta naprosto neuvěřitelných smradů, které se odvíjejí od toho, co pes nedávno pozřel, co a jak naposledy vyloučil, kdy byl naposledy umyt nebo jak nemocné má vnitřnosti.

8. KFC

kfc pocketfulwhimsy.blogspot.com V MHD sice bývá jídlo zakázáno, ale vždycky se najde nebojácný rebel, který si za jízdy nadšeně otevře kyblík kuřecích křídel z KFC a labužnicky se do nich pustí. A i když jste za normálních okolností masožrouti, tak z toho smaženého smradu stydnoucích křídel se vám možná začne navalovat... Kdyžtak použijte ten kyblík.

9. Hrozný parfém

parfem femalefatal.com Jsou parfémy, které mají kouzelnou moc. I podprůměrně vypadající úřednice z pracáku vás díky nim najednou přitahuje a přemítáte, jestli by se dala přemluvit k nějaké rychlovce za zastávkou. A pak jsou parfémy, kterými podtrhují výjimečnost své osobnosti lidé v MHD. Všechny ty těžké, sladké a umělé květinové vůně, které vás přinutí uvažovat o tom, že příště pojedete radši autem.

10. Páchnoucí dech

dech legionofleia.wordpress.com Ústní dutina některých jedinců má blízko k chemické zbrani hromadného ničení. Vždy, když takový člověk promluví, máte nutkání vyskočit za jízdy, protože se celým jeho bezprostředním okolím rozšíří aroma čerstvě otevřeného masového hrobu.

11. Páchnoucí rozkrok

rozkrok dogspies.blogspot.com S úlevou obsadíte poslední volné sedadlo. A pak se na tyč nad vámi zavěsí muž, který si už dlouho nevyměnil spodní prádlo a navíc zjevně propaguje pořekadlo "poslední kapka patří do trenek". Nebo dívka s agresivní kvasinkovou infekcí. A nacpou vám svůj rozkrok hezky až k obličeji, takže není úniku.

12. Déšť

dest deviantart.com Procházky v letním dešti mohou být příjemné a romantické. Ale nesmíte pak vlézt do MHD. Mokří lidé se všelijak divně zapařují a uvolňují se z nich oblaka divně plesnivých pachů. A to už vůbec nemluvíme o tom, jakou paseku dokáže v atmosféře dopravního prostředku nadělat zmoklý pes.

13. Osvěžovač vzduchu

osvězovac hdwallsource.com Někteří řidiči mají ke svým autobusům hezký vztah. Autobusy jsou jim druhým domovem. A tak řidiči instalují různá vonítka - buď klasické stromečky nebo hi-tech zařízení, která každých pár minut vyfouknou do ovzduší dávku něčeho, co má vonět jako horská louka. Ale většinou to voní jako rakovina.

14. Ponožky

ponozky redorbit.com Ano, i v MHD se najdou lidé, kteří jsou schopni si během jízdy vyzout boty, aby ulevili svým ztýraným nohám. Spokojeně kroutí palci a vystavují své špinavé ponožky, které se už dávno staly miniaturním ekosystémem. Domluva na takové nevychovance neplatí - pomůže snad jen jim na ten palec dupnout.

Vypadá to, že MHD nemáme rádi? Tak to je omyl, třeba takové dojíždění autobusem milujeme!

Podobné články

Doporučujeme

Další články