8 důvodů, proč je skvělé dojíždět denně autobusem – G.cz
Vyhledávání

8 důvodů, proč je skvělé dojíždět denně autobusem

Za prací denně dojíždí třetina dospělých Čechů. Mnozí z nich žijí ve falešné představě, že nejlépe se dojíždí autem. Ale omyl - dojíždění autobusem je milionkrát lepší. A k tomuto tvrzení nás nevede žádná zelená propaganda, ale naprosto rozumné důvody.

Jarda Sauer
Jarda Sauer 28.7.2014, 10:03

1. Nejde vám o život

spani equator.eftours.com Automobilisti dojíždějí do práce (i z práce) vystresovaní, protože cestou potkali několik desítek kreténů za volantem, těsně se vyhnuli třem nehodám a nakonec půl hodiny hledali místo k zaparkování. To v autobuse si za jízdy schrupnete, popřípadě relaxujete s knížkou nebo jen tak čumíte do blba a sbíráte síly, takže vystupujete svěží a odpočatí.  

2. Jste kulturní

cteni acrilico.org Zkuste si někdy číst za volantem! Je to fajn zážitek a oslníte tím všechny sestřičky na JIPce, až jim to budete chrčivě vyprávět. A pak se někdy podívejte na lidi v autobusech: čtou noviny, časopisy, knížky, koukají do čteček nebo aspoň do mobilů, dívají se na svoje oblíbené seriály. Zkrátka se koupou v moři kultury, zatímco řidič auta zvládá číst tak leda billboardy.  

3. Stanete se asertivními

asertivita people.theiapolis.com Jízda autobusem přináší občas i konfliktní situace - a vy se je proto naučíte zvládat. Slušně, ale důrazně vysvětlíte nalitému padesátníkovi, že se s ním nechcete bavit o hokeji, respektive že se s ním nechcete bavit vůbec. A stejně tak budete trvat na tom, že okénko nad vaší hlavou zůstane otevřené.  

4. Uděláte spoustu práce

prace hackny.org Za půlhodinovou cestu stihnete v autobuse klidně napsat krátký report pro šéfa, udělat prezentaci v powerpointu nebo sestavit osnovu novoročního projevu prezidenta republiky. Takže částka, kterou jste investovali do jízdenky, se vám mnohonásobně vrátí. A navíc se pak můžete v práci flákat a snažit se balit tu novou holku z účtárny.  

5. Rozšíříte si hudební obzory

hudba schacco.savana-hosting.cz Řidiči autobusů mívají velmi specifický hudební vkus a rádi se o hudbu svého srdce podělí se všemi cestujícími. Co na tom, že jste fanoušek švédské metalové scény - pan řidič má naladěné Country radio, takže toho Michala Tučného prostě budete poslouchat taky. A bude se vám líbit!  

6. Pocvičíte se v socializaci a konverzaci

konverzace cooladvices.com Mockrát se stane, že se k vám v autobuse posadí bývalý spolužák ze základky. Maminka vašeho kamaráda. Sousedčina neteř. Prostě někdo, koho letmo znáte a nemáte sílu ho slušně odpálkovat. Je to skvělá příležitost, jak se zdokonalit v umění konverzace o ničem a v předstírání smíchu. Obojí se vám bude v životě mockrát hodit!  

7. Váš život dostane řád

jizdni rad flickr.com A jeho jméno bude Jízdní řád. Váš autobus do Prahy odjíždí v 7:32. Když přijdete na zastávku v 7:33, máte smůlu. Do práce se dostanete až o dvě hodiny později, nadřízený vás zpucuje, dostanete za trest nějaký hnusný úkol, do kterého se nikomu nechce, pokazíte ho a přijdete o šanci na povýšení. Takže si dáváte velký pozor, abyste na zastávce byli včas. Naučíte se úctě k času a pochopíte, že každá minuta má svoji důležitost. Stane se to vaší konkurenční výhodou v boji s těmi, kdo přesností pohrdají.  

8. Máte šanci na neobvyklé sexuální zážitky

sex worldwidegreeneyes.com Jsou mezi námi lidé, kteří mají zkušenost s nějakou sexuální praktikou, prováděnou během řízení auta. Bohužel svým koníčkem ohrožují všechny ostatní. Zatímco když si čerstvě zamilovaná dvojice šikovně sedne v autobusu úplně dozadu a nejede moc lidí, tak je v ohrožení leda tak potah jejich sedadel. A mravní výchova mládeže. Dojíždění do práce tedy vůbec nemusí být špatné. Ale ještě lepší je homeoffice!
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články