fb pixel 12 velkých koncertů do konce roku 2019: V Praze Ramazzotti, v Ostravě Deep Purple. Billie Eilish vyprodala O2 arénu – G.cz
Vyhledávání

12 velkých koncertů do konce roku 2019: V Praze Ramazzotti, v Ostravě Deep Purple. Billie Eilish vyprodala O2 arénu

+ DALŠÍCH 7 FOTEK + DALŠÍCH 8 FOTEK

Po Rammsteinech, Metallice či Kissácích se už leckdo hudebně nabažil. Ale co se koncertů týká, jsou před námi další velká jména. Můžeme se těšit jak na slavné navrátilce, Eros Ramazzotti u nás zapěje už po čtvrté, tak nováčky. Poprvé se u nás představí třeba britští New Order nebo sedmnáctiletá zpěvačka Billie Eilish, na kterou se už dnes těší vyprodaná O2 arena. Podívejte se přehledně na jednom místě, kdo u nás ještě do konce roku 2019 vystoupí.

Václav Roman
Václav Roman 20.8.2019, 10:23

1. Billie Eilish, 20. srpna 2019, O2 arena

Britský magazín NME předpověděl, že americké zpěvačce Billie Eilish bude patřit rok 2019. Dne 20. srpna 2019 ji bude rozhodně patřit vyprodaná O2 arena, kam byl její koncert pro enormní zájem přesunut z Fora Karlín. Je považována za hlas mladé generace a patří mezi nejdiskutovanější teenagerky současnosti. Rozhodně si umí získat pozornost. Letos vyšlo její debutové album „When We All Fall To Sleep, Where Do We Go?“, které se hned v prvním týdnu prodeje stalo druhou nejprodávanější deskou a hned v 15 zemí se vyšvihlo na první místo. Dostalo se také na přední příčku britské hitparády a Billie Eilish se stala nejmladší interpretkou, které se něco takového podařilo. Na desce nalezneme třeba song „Burry a Friend“.

2. Ariana Grande, 4. září 2019, O2 arena

A máme tu druhou mladou americkou zpěvačku a druhou změnu. Tentokrát v datu konání koncertu. Z osobních důvodů slavné americké hudebnice Arianny Grande se její vystoupení v pražské O2 areně přesouvá z 8. září 2019 na 4. září 2019. Zakoupené vstupenky zůstávají samozřejmě v platnosti. Pětadvacetiletá Ariana Grande, která svou hudební kariéru odstartovala před více než 10 lety (hereckou ještě dříve), se na světové turné vydala, aby představila hity ze studiového alba Sweetener. Jistě se můžeme těšit i na novinky z její letošní desky Thank U, Next.

3. Michael Bublé, 17. září 2019, O2 arena

Kanadský zpěvák Michael Bublé si dokáže svým nezaměnitelným hlasem omotat publikum kolem prstu. Má za sebou pět vyprodaných světových turné, získal čtyři ceny Grammy a během své mimořádné kariéry prodal více než 60 milionů nahrávek. V současné době se nachází na šňůře k desce „Love“ a po pěti letech zavítá také k nám.

4. Jiří Korn, 25. září 2019, O2 arena

Ikona české hudební scény, kterou tanečník a zpěvák Jiří Korn bezpochyby je, oslavila letos sedmdesátku. A vy se můžete přijít podívat na jedinečnou oslavu tohoto jubilea, která proběhne v režii bratří Cabanů. Zazní jeho hity od 60. let, koncert bude průřezem jeho kariéry. „Nečekejte obyčejný koncert. Rozhodl jsem se oslavit svoje jubileum jinak, protože se těším, jak si se zcela unikátním koncertním pojetím v režii bratrů Cabanů a v hudebním nastudování Jiřího Škorpíka připomenu spolu s fanoušky většinu mých písní,“ říká držitel dvou cen Thálie Jiří Korn.

5. David Garrett, 1. října 2019, O2 arena

Houslista s vizáží rockové hvězdy, to je David Garrett, který chystá svůj první sólový koncert u nás. Charismatický umělec německo-amerického původu u nás už vystupoval v roce 2015, když byl hostující hvězdou koncertu České filharmonie. Nyní je před námi večer čistě v režii tohoto osmatřicetiletého muzikanta, který si vysloužil přezdívku Ďáblův houslista. Jeho poslední světové turné Explosive Live si nenechalo ujít více než 400 tisíc diváků ve 20 zemích světa. Letos můžete být u toho a zjistit, proč k výše zmíněné přezdívce přišel.

6. New Order, 3. října 2019, Lucerna

Průřez tvorbou britských New Order si budou moci jejich fanoušci vychutnat v rámci jejich podzimního turné. U nás se tato post-punková kapela, která vznikla na základech slavných Joy Division, představí ve velkém sále pražské Lucerny. Vystoupí u nás vůbec poprvé.

7. Vanessa Mae, 15. října 2019, Ostravar Aréna a 17. října 2019, O2 arena

To Vanessa Mae, která dokáže ze svých houslí vyloudit ty nejneuvěřitelnější melodie, má už svojí premiéru u nás za sebou. A letos se na ni můžeme těšit hned dvakrát. Singapurská rodačka s britským pasem, která se proslavila hitem Destiny, se do strun opře nejprve v Ostravě a dva dny později v Praze. Slíbila, že tentokrát přiveze do České republiky oblíbené kousky z minulosti, ale hodlá prý přidat také několik písní, které hraje jen vzácně.

8. Eros Ramazzotti, 22. října 2019, O2 arena

Také Eros Ramazzotti to u nás už zná. Letos na podzim v České republice vystoupí už celkem po čtvrté. Bude to deset let od jeho prvního hudebního zastavení v našem hlavním městě. Slavný italský zpěvák a skladatel u nás byl naposledy v roce 2015 v rámci turné k albu Perfetto. Znovu jej nás uvítáme u příležitosti turné Eros Ramazzotti – Vita Ce N’è World Tour.

9. The Rasmus, 24. října 2019, Lucerna

Finské skupině The Rasmus zajistilo popularitu album Dead Letters, od jehož vydání uplynulo 15 let. Ku příležitosti tohoto výročí se rocková legenda rozhodla vyrazit na turné, v rámci kterého přehrají celou přelomovou desku pěkně naživo. Ve velkém sále Lucerny tak třeba zazní také hit „In The Shadows“.

10. Andrea Bocelli, 30. listopadu 2019, O2 arena

Andrea Bocelli patří mezi největší klasické hvězdy. Zpíval pro papeže i britskou královskou rodinu a na konci listopadu zapěje publiku v pražské O2 areně. Z jeho hrdla by měly zaznít skladby z jeho nového alba „Sí“.

11. Miro Žbirka, 3. prosince 2019, O2 arena

Zpěvák Miro Žbirka slaví 40 let na československé scéně. „Do pražské O2 areny se vracím po sedmi letech od narozeninového koncertu. Dodnes mám husí kůži, když si vzpomenu, jak nádhernou oslavu mi tenkrát připravili všichni přítomní,“ prozradil hudebník. Během velkolepé hudební oslavy vystoupí na scéně i známé osobnosti domácí a zahraniční scény.

12. Deep Purple, 4. prosince 2019, Ostravar Aréna

V Ostravar Aréně vystoupí slavní Deep Purple se svým turné Infinite Long Goodbye. Zde si můžete přečíst 7 zajímavostí o legendární kapele, která dala světu Smoke on the Water.

A perlička na závěr. Na konci února 2020 vystoupí v Praze slavý Ozzy.

Podobné články

Doporučujeme

Další články