Ještě jedno poslední sbohem: Ozzy Osbourne se vrací do Prahy. Spolu s ním zahrají Judas Priest

Obrázek uživatele vaclav.roman
27.06.2019, 13:05

Čeští fandové Ozzyho Osbourna, se kterými se legendární zpěvák na loňském Farewel World Tour rozloučil, se jej přeci jen ještě jednou dočkají. Nestárnoucí rocková star, která září na hudební scéně už více než půlstoletí, vystoupí 29. února 2020 v pražské O2 areně. A aby toho nebylo málo, představí se další zástupce britské tvrdé muziky: skupina Judas Priest. Na jaké hity se můžeme těšit?

Ozzy v Praze

Rocková ikona Ozzy Osbourne, která loni v prosinci oslavila sedmdesátku, se nemůže dospat: „Opravdu se těším na návrat do Evropy a děkuji všem fanouškům za podporu. Už se nemůžu dočkat, až se příští rok uvidíme.“ V rámci šestitýdenní evropské části turné No More Tours 2, které několikanásobný držitel ceny Grammy zahájí 31. ledna 2020 ve Velké Británii, zahraje také v Praze. Do diářů si poznamenejte 29. února 2020. Těžko soudit, zda to bude tentokrát už skutečně naposledy. My doufáme, že ne.

V rámci stejné koncertní šňůry už u nás Ozzy jednou byl. Konkrétně 13. června 2018 na pražském letišti v Letňanech, kde si jeho vystoupení nenechalo ujít přibližně 35 tisíc lidí. Tehdy bylo avizováno, že to jeho poslední vystoupení u nás.

Rozlučkové světové turné, má být završeno v polovině roku 2020 v USA. Ozzy, který se zapsal do povědomí lidí zvláště jako zpěvák skupiny Black Sabbat, potvrdil už další takto kolosální projekt neplánuje. Nechal se slyšet, že lidí se jej často ptají, kdy půjde do důchodu, těm vzkázal: „Tohle bude moje poslední světové turné, ale nemůžu říct, že ještě tu a tam nevystoupím.“ Potřebuje prý jen trochu zvolnit.

Pro časopis Rolling Stone uvedl, že na cestách strávil mnoho let a teď by se rád věnoval více rodině. Hudebník, který vstoupil do Rock'n'rollové síně slávy, dal světu mnoho skvělé muziky a na svých koncertech nadchnul miliony svých fanoušků po celém světě. Koncertoval také několikrát u nás. Kromě zmíněných loňských Letňan dovezl v roce 2002 na pražský Strahov fanouškům rockové hudby legendární putovní festival Ozzfest. Společně s ním se tehdy m představili i Tool a Slayer.

Vystoupí i Judas Priest

Poslední únorový den příštího roku nebude v pražské O2 areně sám. Spolu s ním se předvedou Judas Priest, což je kapela, která definovala podobu heavy metalu tak, jak jej známe dnes.

Vstupenky na tuto akci lze koupit v síti Ticketportal a jejich cena se pohybuje od 1790 do 2590 korun.

A jaké Ozzyho hity na koncertě dost možná uslyšíte?

1. Ozzy Osbourne - Bark At The Moon

2. Ozzy Osbourne - Mr. Crowley

3. Ozzy Osbourne - I Don't Know

4. Ozzy Osbourne - No More Tears

5. Ozzy Osbourne - Mama, I'm Coming Home

A zde z trochu jiného soudku: Na podzim vystoupí v Praze poprvé skupina New Order.


Komentáře

Doporučeno pro vás