fb pixel 11 důvodů, proč Miloš Zeman není "ruský šváb" – G.cz
Vyhledávání

11 důvodů, proč Miloš Zeman není "ruský šváb"

Českého prezidenta bráníme před absurdní urážkou – s hmyzem nemá nic společného!

Dirk Diggler
Dirk Diggler 11.11.2014, 17:00

    Návštěvu Miloše Zemana v Opavě narušil politováníhodný incident. „Ruský švábe!“ zakřičel na něj muž, který se pak novinářům představil jako Tomáš Ott. „Vadí mi, že se paktuje s Rusama, že mu platili volební kampaň, že to nikde nepřiznal, že podráží Severoatlantické alianci nohy, že jezdí na Rhodos a nechá se platit od lidí, kteří jsou z Ameriky označení za strůjce nepokojů na Ukrajině,” vysvětlil později. A to se nám pranic nelíbí. Je to totiž urážka švábů.  

1.

Šváb je všežravý – dokáže strávit skoro cokoliv včetně mršin, zvířecího trusu a odpadků. Miloš Zeman ale několikrát prohlásil, že je masožrout. Blesk třeba před časem popsal následující scénku z Vysočiny: Jedno z dítek školou povinných se prezidenta Miloše Zemana při setkání s občany a občánky bezelstně zeptalo: "Co máte rád k jídlu?" sausages Tahle otázka byla vodou na Zemanův gastronomický mlýn. "Ovar, jitrnice, tlačenku," rozzářila se očka českého prezidenta. Šváb by si tolik nevybíral.  

2.

Šváb se přizpůsobí skoro jakýmkoli podmínkám včetně vedra nebo mrazu. "I u téhož jedince může dojít ke změně odolnosti vůči abnormálním teplotám v důsledku adaptací," dočetli jsme se v biologických skriptech. "Například šváb adaptovaný na teplotu 36 °C upadá do stavu strnulosti (chladový šok) při snížení teploty na 9,5 °C. Byl-li však chován alespoň čtyřiadvacet hodin při teplotě 15 °C, pak dojde ke chladovému šoku až při 2°C." Zeman by při 2 °C do šoku asi neupadl, ale nejspíš by chytil virózu:
 

3.

Při slově "šváb" si automaticky představíme nechutný a odporný hmyz, který žije ve špíně. Při slově "Zeman" si automaticky představíme člověka, který žije na Hradě, kde je celkem čisto. Fyziognomicky je ale odpudivější než hmyz a navíc kolem sebe trousí nechutná a odporná slova. Šváb aspoň mlčí.
 

4.

Šváb je takřka nezničitelný. Přežije až šest hodin ve vakuu, na většinu jedovatých látek si rychle vytvoří imunitu a vydrží až 300krát vyšší dávku radioaktivního záření než člověk. Miloš Zeman měl imunitu už jako premiér. Šíří kolem sebe jedovatou náladu a vyzařuje z něj sprostota a buranství. 1813aqov5wc2jjpg  

5.

Švábi obývají Zemi už asi tři sta milionů let. Miloš Zeman žije jen sedmdesát let. 110913_0930_DontEverSqu1  

6.

Šváb dokáže přežít až tři měsíce bez potravy a až měsíc bez vody. Člověk vydrží bez jídla asi šedesát dní, ale záleží na tom, v jaké tělesné kondici byl před hladověním, kolik tělesného tuku má a jaký je jeho metabolismus. Miloš Zeman je tučný a vyžraný, takže by nejspíš přežil maximum – třetinu životnosti švába. profimedia-0210594911 Jak dlouho by vydržel bez alkoholu? (Foto: Profimedia.cz) Jak dlouho by Zeman vydržel bez vody, by velmi záviselo na teplotě a tělesné aktivitě. Dítě v rozpáleném autě nebo tvrdě trénující sportovec se totiž může rychle dehydrovat, přehřát a zemřít už za několik hodin. Dospělý člověk dokáže ve standardních podmínkách bez tekutin přežít až týden. Zeman má v tomhle případě tedy jen čtvrtinu životnosti švába. Nic moc…  

7.

Na světě žije asi 3500 druhů švábů, ze kterých se jich v Česku v přírodě vyskytuje pět (dalších šest druhů švábů k nám bylo zavlečeno a zimu přežije pouze ve vytápěných prostorách). Miloš Zeman je sice jen jeden, ale zimu by v přírodě nepřežil. cockroach-pest-control-600x215-1382108795  

8.

Hmyz je odpovědný až za 20 % celosvětové produkce metanu, který je silným skleníkovým plynem. Hlavní podíl na tom mají kromě termitů i švábi, kteří vypouštějí metan každých patnáct minut. Jak často prdí, prezident netušíme.
 

9.

Když rozdupnete švába, hezky to křupne. Jeho tělo totiž kryje tvrdá chitinová kutikula. Kdybyste rozdupli Zemana, noha by vám s mlasknutím zajela do sádla. Navíc byste si zašpinili botu smrdutou tráveninou z ovaru a becherovky.  

10.

Švábi mohou žít až několik týdnů bez hlavy. Dýchají totiž buňkami celého těla, nemají krevní tlak podobný lidskému (takže nemohou vykrvácet) a navíc mají nervová centra po celém těle včetně primitvní ‚páteře‘. Bezhlavý šváb tedy může i bez mozku běhat a reagovat na vnější podněty. Miloš Zeman by bez hlavy nepřežil, a navíc je stejně bezpáteřní.
 

11.

Šváb uběhne za sekundu 75 cm. Kdyby byl velký jako gepard, dosahovala by jeho rychlost 50 km/h. Miloše Zemana jsme sice běhat nikdy neviděli, ale určitě by nedosáhl rychlosti světového rekordmana Usaina Bolta. Jeho oficiálně změřená maximální rychlost při sprintu je 44,72 km/h – tedy nižší než švába. AP-DO-NOT-USE-Usain-Bolt-1     Označení Miloše Zemana coby švába tedy poněkud kulhá, ale že by to mohl být slouha Moskvy, o tom bezpochyby svědčí těchto 7 varovných náznaků.    
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články