fb pixel 7 varovných náznaků, že Miloš Zeman je slouha Moskvy – G.cz
Vyhledávání

7 varovných náznaků, že Miloš Zeman je slouha Moskvy

Český prezident se dlouhodobě chová tak divně prorusky, až nám z toho jde mráz po zádech. “Blbej nebo navedenej?” ptal by se Jan Werich.

Ivan Brezina
Ivan Brezina 27.9.2014, 13:30

Spiklenecké teorie neberou konce. Útok na newyorská “Dvojčata” prý organizovali agenti CIA. Nadnárodní společnosti na nás z kondenzačních par letadel rozprašují chemické látky (chemtrails). Islámský stát v Iráku prý vytvořili Židé… A co když je Miloš Zeman loutkou na nitkách ruských agentů? Zbláznili jsme se? Vypnuli jsme kritické myšlení a vytvořili další bizarní "krátké spojení"? Ne - jen jsme si prostě dali dohromady následující dobře ozdrojovaná fakta:  

1. Podezřelá přátelství

Za úspěchem Zemana v prezidentských volbách zprostředkovaně stál i Lukoil, největší ruská forma podnikající v těžbě ropy. V Zemanově předvolebním týmu byl jeho dlouholetý kamarád Martin Nejedlý, šéf české pobočky Lukoilu, kterého Zeman hned po svém zvolení vášnivě líbal. Nejedlého navíc později udělal svým prezidentským poradcem. Spekulovalo se i o tom, že Lukoil platil Zamanovu kampaň.  Zdroj ZDE a ZDE.     

2. Nadstandardní vztahy

profimedia-0195629558 Miloš Zeman - bodyguard ruských názorů na svět.                Foto: Profimedia.cz Okamžitě poté, co byl loni v lednu Zeman zvolen českým prezidentem, mu písemně blahopřál ruský prezident Putin. "V Rusku Miloše Zemana známe jako stoupence upevnění přátelských rusko-českých vztahů," napsal a vyjádřil naději, že dojde k "dalšímu rozvoji politického dialogu a celého komplexu konstruktivní dvoustranné spolupráce v zájmu ruského i českého národa, zajištění stability a vzájemné důvěry v Evropě". Zdroj ZDE.    

3. Divné bytosti

Kolem Zemana se už léta motají “divní” lidé z východu. Třeba bývalý komunistický rozvědčík Igor Střelec, dnes napojený na ruského oligarchu Olega Bojka nebo metropolita pravoslavné církve otec Kryštof (občanským jménem Radim Pulec, evidovaný agent Státní bezpečnosti pod jménem Dalimil). Zdroje ZDE, ZDE a ZDE.  

4. Východní emoce

profimedia-0161124307 Přemýšlí, komu by tam na východě nabídl korunu českých králů?     DAN MATERNA / MAFRA /Profimedia.cz. V květnu 2013 se Zeman potácel a vrávoral nad českými korunovačními klenoty a působil přitom silně opile. Většina komentátorů to tehdy spojovala s jeho nadměrnou konzumací vodky na recepci na ruské ambasádě. Zeman se tam vyslovil pro intenzivnější obchodování s Ruskem a na závěr svého projevu recitoval část textu ruské dětské písně "Pusť vsegda budět solnce". Zdroj ZDE. Zemanova oblíbená píseň níže.
 

5. Růžové brýle

Letos v červnu Zeman prohlásil, že by Česko mělo zrušit víza pro občany Ruské federace a že k sankcím proti Moskvě v souvislosti s ruskou agresí na Ukrajině není žádný důvod. Zdroj ZDE.   

6. Slepota

Letos začátkem září Zeman řekl, že konflikt na Ukrajině je občanskou válkou, nikoli ruskou invazí. Věří prý ruskému ministru zahraničí Sergeji Lavrovovi, že na Ukrajině ruští vojáci nejsou. Tento názor je přitom v příkrém rozporu jak s názorem většiny západních představitelů, tak i s jasnými důkazy. Zdroj ZDE.   

7. Nejtajnější tajný

profimedia-0175325491 Lidé se o Milošově působení  na Hradě a jeho názorech myslí své.      Profimedia.cz Před několika dny se Zeman na ostrově Rhodu zúčastnil kongresu Dialog civilizací pořádaného Světovým veřejným fórem. Za tím stojí bývalý důstojník KGB a současný ruský ministr dopravy Vladimir Jakunin, přítel Vladimira Putina. Světové veřejné fórum podle analytiků založily ruské tajné služby. Zeman na jeho konferenci prohlásil, že sankce proti Rusku patří mezi hlavní překážky dialogu civilizací. Zdroj ZDE .   Shrnuto: Český prezident se tedy dlouhodobě vyjadřuje a chová tak promoskevsky, až z toho jde mráz po zádech, že si normální Čech říká, zda za tím není něco více nežli obyčejná sympatie. Kdyby se takto choval váš partner a projevoval by neobvyklou náklonnost k jinému člověku, také byste zbystřili. Zatím si jen říkáme společně s Janem Werichem:  “Blbej nebo navedenej?” Možná by měl konečně začít brát tyhle chytré drogy. 
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články