fb pixel 10 životních pravd, které jsme si odnesli ze sledování zpravodajství TV NOVA – G.cz
Vyhledávání

10 životních pravd, které jsme si odnesli ze sledování zpravodajství TV NOVA

Nejsledovanější zpravodajství u nás jsou Televizní noviny televize Nova. Moc se ale neví, že to není jen špičkové investigativní zpravodajství. Je to rovněž životní styl a pořad, který má celospolečenský sociální a kulturní přesah. Nás třeba naučil následujících 10 věcí.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 2.8.2019, 06:00

1. Na to, že je Lucce Borhyové přes čtyřicet, má pořád dost parádní kozy. A o to jde ve zpravodajství především. O kozy Lucky Borhyové. Člověk totiž čeká, že každým okamžikem prorazí obrazovku a vtečou vám do obýváku. Tomu se ve zpravodajství říká přidaná hodnota.

2. Zpravodajství TV NOVA uklidňuje aktuální náladu ve společnosti tím, že dokazuje, že i černoch (dnes známý především pod pojmem čmoud) se u nás může začlenit do společnosti a být prospěšný.

3. Na světě existují reportéři, kteří se vás před barákem, který vám zrovna do základu úplně vyhořel, na kameru zeptají, jak se teď cítíte.

4. Pokaždé, když například spadne letadlo nebo zemře poměrně dost lidí (Evropanů, popřípadě Američanů nebo Australanů. Afričani a arabáši nikoho nezajímají), dozvíte se jména i fotky těchto lidí. K tomu vám o nich řeknou nějaký jímavý příběh, že třeba letěli na svatbu nebo tak, a do toho pustí smutnou hudbu. Pokud se chystáte zemřít při pádu letadla, raději si přichystejte nějaký dojemný příběh, protože jedině tak budete mít na Nově fotku a v pozadí bude hrát Céline Dion.

5. Můžete mít den úplně na hovno. Můžou vás vyhodit z práce. Můžete přistihnout manželku při nevěře nebo vám můžou diagnostikovat rakovinu. Takový den vám ale i tak může zachránit reportáž o fence labradora, která porodila osm štěňátek. Prostě z televizních novin zjistíte, že i když je všechno na hovno, imigranti klepou na dveře, někdo unesl a znásilnil školačku a Rusko zaútočilo na Chorvatsko, tak někde tam venku se narodilo osm štěňátek. To člověka uklidní.

6. V zimě se dozvíte, že je zima. V létě zjistíte, že je teplo. Několikrát za rok jsou dokonce teploty rekordní. Mimo jiné vám investigativní žurnalista dokáže, že voda v minus dvaceti po nějaké době zamrzne. Nova nejen informuje. Nova i vzdělává.

7. Pokud se cítíte v práci nedoceněni, pamatujte, že existuje někdo, kdo vystudoval žurnalistiku na vysoké škole a teď točí reportáže o tom, jak kačenka s káčátky přechází silnici a auta kvůli tomu nabrala čtyři minuty zpoždění. Anebo že se bába zaklínila pod kořenem.

8. Nemusíte chápat obsah reportáží. To, jestli je to smutná zpráva, nebo veselá, to se dozvíte z výrazu moderátorů. Pokud se usmívají, je zpráva veselá. Pokud se tváří zasmušeně, je zpráva smutná. Pokud se Rey Koranteng směje od ucha k uchu, znamená to, že ho jeho pán propustil a Rey je konečně volný.

9. Naše země je plná kreténů, kteří jsou za pár vteřin slávy v televizi schopni ze sebe udělat idioty.

10. Pokud je na Nově nějaká reportáž, která vás zajímá, záhy ji utnou a prozradí vám, že více se dozvíte na TN.cz. Tam se dozvíte k tématu přesně to, co jste si před deseti hodinami už přečetli na iDNESu, Novinkách nebo prostě někde na internetu.

A tady máte 10 životních pravd, které jsme si odnesli ze seriálu Walker, Texar Ranger.

Podobné články

Doporučujeme

Další články