10 životních pravd, které jsme se dozvěděli z počasí na NOVĚ

Obrázek uživatele Dominik Landsman
02.8.2017, 13:08

Předpověď počasí na Nově (a nejen na Nově) je jako starý pes s uhnilou pacičkou. Pajdá, nemá nám už toho moc co nabídnout, akorát se trápí, nikdo ho nebere vážně, vždycky je všude poslední a je tak nějak zbytečný, jako celá tahle metafora. Nicméně i tak ho nikdo nechce utratit, protože si na něj všichni tak nějak zvykli a bylo by jim ho líto.

Počasí na Nově je s námi již drahně let a za ta léta jsme si z něho odnesli řadu důležitých mouder a informací.

1. Slovo „MÍSTY“ je líbivá berlička pro to, abychom ospravedlnili to, že vlastně víme úplný hovno. Večer bude jasno, místy polojasno, místy oblačno s přeháňkami. 3 plus 3 je místy pět, místy šest, místy sedm s možností lokálního logaritmu. Prostě pokud si nejsme jistí, vystřelíme několik pravděpodobných možností, spojíme je slovíčkem „MÍSTY“ a budeme vypadat, že známe přesně odpověď.

2. Když například chceme zítra v Pelhřimově na koupaliště a zajímá nás, jestli bude v Pelhřimově hezky nebo jestli nebude pršet, sice se nedozvíme, co potřebujeme, ale zase zjistíme, že ve Stockholmu bude 13 stupňů a oblačno a místy přeháňky.

3. Během dvou minut se dozvíme přesně to, co během dvou sekund zjistíme na mobilu.

4. Ačkoliv nemáme skoro nikdo ponětí, co to je bio předpověď, pokaždé nás potěší, když udává na příští den stupeň číslo jedna, tedy mírnou zátěž. Víme tak, že nám bio předpověď umožňuje běžný denní režim bez omezení. To člověku vždycky zvedne náladu, že může svůj běžný režim vykonávat bez omezení. Samozřejmě s přihlédnutím na váš zdravotní stav. Pokud nemáte nohy, tak si zaběhat nepůjdete, i kdyby byla bio předpověď sebepříznivější.

5. Dlouhodobá předpověď jim vychází klidně i ve více než deseti procentech případů, takže si podle předpovědi počasí na Nově můžeme plánovat dovolenou.

6. Pokud nám předpovídá počasí mladá hezká holka, máme k ní absolutní důvěru a věříme, že zítra bude jasno až polojasno, místy oblačno s přeháňkami a bouřkami.

7. Je všeobecně známo, že předpověď počasí v televizi stanovuje jednonohý šaman na opiu z věštecké koule a horoskopů, který si říká Guru Šontán. Televizní rosničky posléze jenom jeho předpověď přečtou ze čtečky.

Pokud si Guru Šontán loupne více opia než normálně, troufne si i na měsíční předpověď. Ty vyčte ze střívek leguána.

8. Nikoliv předpověď, ale tlaková výše nad Evropou může za vaši posranou dovolenou na Šumavě, kde vám celý týden chcalo, ačkoliv v počasí říkali, že bude jasno.

9. Kdyby nám v počasí neřekli, kdy vychází sluníčko a kdy zapadá, nevěděli bychom, jestli je den, nebo noc a zmateně bychom bloudili v ulicích.

10. Předpověď počasí na Nově je příležitost pro ty modelky, které ještě nestihly klofnout fotbalistu.

A TADY máte deset životních pravd, které jsme si odnesli ze sledování televizního zpravodajství na NOVĚ.


Komentáře