fb pixel 10 zajímavostí, které o Star Wars dost možná neví ani největší fanoušci – G.cz
Vyhledávání

10 zajímavostí, které o Star Wars dost možná neví ani největší fanoušci

Série Star Wars je prostě kult a ani rozporuplné (no my to řekneme otevřeně, prostě zmršené) nové epizody pod taktovkou společnosti Disney nezmění nic na tom, že prvních šest filmů nesmrtelné série utvářelo hned několik generací sci-fi nadšenců. Ani ti ale o své milované sáze možná neví řadu věcí...

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 21.9.2018, 08:04

1. Nedůvěra

Během vzniku prvního filmu celé série Star Wars, Nové naděje, v roce 1977, nebyl film považován za filmový trhák a nikdo mu neprorokoval velký úspěch. Distributorská společnost filmu musela dokonce přesvědčovat americká kina, aby film promítala. Po prvním uvedení se ale vše obrátilo...

2. Droidština

Populární robot R2-D2 měl mluvit anglicky. Tvůrci od toho ale později upustili a vymysleli speciální robotickou řeč, která vstoupila do historie. Anglicky mluvícího robota hrál herec Kenny Baker. Ten prozradil, že na něj během natáčení štáb několikrát zapomněl a nechal jej v kostýmu robota zavřeného během celé obědové pauzy.

3. Levorucí vojáci

Ještě jedna perlička z prvního dílu a otázka pro všímavého diváka. Co je zvláštního na Stormtrooperech? Drtivá většina z nich jsou leváci. Svou zbraň totiž drží v levé ruce. Vysvětlení je jednoduché. Design celé zbraně byl vytvořen tak, že se v pravé ruce držet nedala.

4. Moudrý Yoda

Připomíná vám někoho mistr Yoda? Jeho tvář byla prý inspirována jedním z nejznámějších vědců historie lidstva Albertem Einsteinem.

5. Na zapřenou

Slavného záporáka Dartha Vadera namluvil herec James Earl Jones. Ten však v prvních filmech nestál o to být uvedený v titulcích. Jeho „výmluvou“ byla skutečnost, že v Nové naději byl Darth Vader na scéně pouze 12 minut, a tak neodvedl mnoho práce. Později toto tvrzení opravil s tím, že jako mladý herec nechtěl být spojován pouze s jednou rolí.

6. Nahý wookie

Producenti filmu nebyli původně nadšení z toho, že je chlupatý Žvejkal „nahý“. Proto se uvažovalo o tom, že bude nosit kraťasy. Naštěstí to bylo zamítnuto.

7. Asteroidy do polévky

V roce 1980 vznikl film Star Wars: Imperium vrací úder. Během průletů galaxiemi si může fanoušek všimnout padajících asteroidů, kterým se posádka vyhýbá. Během natáčení byly jako asteroidy použity brambory.

8. Rapující mimozemšťan

Ve filmu Skrytá hrozba z roku 1999 měl původně hrát také legendární rapper 2Pac Shakur. Byl velkým fandou Hvězdných válek. Dokonce byla již dohodnuta čtená zkouška. Americký hiphopový guru ale zemřel v roce 1996, a tak k jeho účinkování ve filmu nedošlo.

9. Odkaz klanu

Ve filmu Klony útočí si zahrály tři Lucasovy děti. Dcera Katie ztvárnila mimozemšťanku rasy Twi`lek v barové scéně, její sestra Amanda se mihne na pozadí při dialogu Anakina a Obi-Wana a Lucasův syn Jett si zahrál Jediho, kterého mohli diváci vidět v archivech Jediů.

10. Fialová pro Sama

V epizodě Klony útočí si jednu z hlavních rolí zahrál slavný herec Samuel L. Jackson. Během natáčení žertoval o barvě svého světelného meče a prosil George Lucase o to, aby ve finálním střihu měl jeho meč fialovou barvu. Lucas mu jeho přání splnil.

Podobné články

Doporučujeme

Další články