fb pixel Jeden z nejslavnějších veganů vyrůstal s tyranem: 10 podivných i zábavných faktů o Billu Clintonovi – G.cz
Vyhledávání

Jeden z nejslavnějších veganů vyrůstal s tyranem: 10 podivných i zábavných faktů o Billu Clintonovi

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Jeho žena chtěla být americkou prezidentkou, měl aféru s stážistkou a poslední dobou nevypadá úplně nejlíp. To je asi tak všechno, co takhle z hlav víme/víte o Billu Clintonovi. Někdejší hlava USA dnes slaví 73. narozeniny, takže se pojďme trochu dovzdělat.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková Aktualizováno 19.8.2019, 10:30

1. Je to vegan

Kvůli zdraví se rozhodl opustit maso a mléčné výrobky už v roce 2010. Několikrát prohlásil, že mu tento typ diety zachránil život.

2. Má Grammy

Skutečně je to tak. V roce 2004 totiž cenu získalo album Wolf Tracks and Peter and the Wolf, na které Clinton namluvil několik textů.

3. První mail

Clinton je údajně vůbec prvním americkým prezidentem, který z Bílého domu odeslal e-mail.

4. Vyčazenej pohodář

V jednom interview Clinton přiznal, že na vysoké vyzkoušel marihuanu. Šokující. Zároveň ale dodal, že si vlastně ani pořádně nepotáhl. Tomu úplně nevěřím, Bille, ale jak je libo!

5. Podivné přátelství

Monika Lewinská nebyla jediným podivným vztahem, který bývalý americký prezident udržoval. Některé zdroje uvádějí, že politik byl viděn na návštěvě u Jeffreyho Epsteina, známého registrovaného pedofila. Sám Clinton o tom vždycky mlčel.

6. Bez rodičů

Clintonův otec zahynul při autonehodě, když politikovi byly pouhé tři měsíce. Jeho matce bylo teprve 22 a rozhodla se, že navzdory synovi a tragédii dostuduje zdravotnickou školu. Clintona tak vychovávali jeho prarodiče. Ti byli velmi přísní a kladli důraz na vzdělání, díky čemuž Clinton uměl číst už ve třech letech.

7. Drsňák Bill

Clintonova matka si samozřejmě našla druhého manžela, ten ale pil a jak ji, tak Billova mladšího nevlastního bratra psychicky i fyzicky týral.

8. Idol

Clintonovým nejoblíbenějším proslovem, který ho údajně také nejvíc ovlivnil, je slavná řeč Martina Luthera Kinga.

9. Víra především

I když ani jeho matka, ani prarodiče nebyli věřící, Clinton se už v dětství hlásil k baptistické církvi a úplně sám si každou neděli oblékal nejlepší šaty, aby mohl vyrazit do kostela.

10. PMI

Aneb příliš mnoho informací. Clinton jednou prozradil, že mezi typy pánského prádla preferuje slipy. Kdo to, sakra, potřeboval vědět?

A tady si přečtěte 7 zajímavostí o Billově drahé choti Hillary.

Podobné články

Doporučujeme

Další články