fb pixel 10 důvodů, proč zastavit děsivou imigrační vlnu venkovanů do Prahy – G.cz
Vyhledávání

10 důvodů, proč zastavit děsivou imigrační vlnu venkovanů do Prahy

​„Moje Praha, moje pravidla!“ volají zakladatelé občanské iniciativy Venkov v Praze nechceme.

Ivan Brezina
Ivan Brezina 26.3.2018, 07:08

Čísla nelžou – kulturu a civilizaci české metropole stále více ohrožuje příval cizáckých vidláků. Podle Českého statistického úřadu do Prahy za prací dojíždí asi 170 000 osob. „Každý pátý pracující v Praze bydlí mimo hlavní město,“ uvádí ČSÚ. Z Prahy do jiného kraje naopak vyráží pouze 25,3 tisíce osob.

Jak dlouho dokáže hlavní město tomu náporu cizinců odolávat? Chceme snad dopadnout jako starověký Řím, který v 5. století zničily nájezdy barbarských kmenů?! „Ne!“ voláme hlasitě, a připomínáme prorockou píseň skupiny Orlík s názvem Pražská liga: „Nic ve zlým proti vidlákům, když se k nám chtěj podívat, jenže není možný v Praze taky žít a pracovat!“

Přesně před tímto problémem varoval už v roce 1996 americký politolog Samuel Huntington ve své slavné knize Střet civilizací. Předpovídal, že se vyspělá civilizace hlavního města České republiky ocitne v ohrožení před útokem barbarských hord z blízkého i vzdáleného okolí metropole. Přečtěte si tu prorockou knihu a zachvějte se!

Praha se cizincům musí začít bránit, což platí nejen pro venkovany, ale i pro obyvatele českých měst. Proto byla založena občanská iniciativa Venkov v Praze nechceme. Důvody našeho odporu k mimopražským uchvatitelům metropole jsou následující:

1. Odmítají se integrovat

Nebuďme naivní – venkované nikdy nepřijmou pražskou kulturu. Představy o tom, že se z nich během jedné nebo dvou generací stanou Pražáci, jsou bizarním výmyslem sluníčkářů a pražské kavárny. Venkované už dnes v hlavním městě vytvářejí ghetta, kam se pražští policisté bojí chodit. Kde myslíte, že by se jinak vzaly názvy ulic Brněnská, Poděbradská, Plzeňská nebo Jilemnická?

2. Představují bezpečnostní riziko

Liberec, Hradec Králové, Plzeň, Ostrava, Cheb, Jičín… Ve všech těchto městech se často krade, vraždí a páchají se dopravní přestupky. Oblast mimo metropoli je eldorádem trestným činům. Na českých vesnicích dochází k rvačkám, vyskytují se případy opilství a občas tam dokonce dochází i k rušení nočního klidu. Proč bychom si obyvatele všech těchto zločinných enkláv měli pouštět do metropole?

3. Neznají pražský jazyk

Šalina, chachar, vošouchy, okurek, cyp, Holomóc… Kdo to má poslouchat?! Kdo je zvědavý na věty typu „U nás v Kérkonoších když pérší, tak se mérdá“ nebo „Drži se pipy jak sviňa cycka“? Když už chce někdo bydlet v Praze, ať se naučí pražsky!

4. Jsou jako žravé kobylky

Venkované se chtějí přiživovat na bohatství Prahy. Proč myslíte, že se do metropole tak hrnou? Lákají je vyšší platy, víc obchodů s lepší nabídkou zboží, víc kin, divadel, hospod a další výhody velkoměsta. Prostě to, co doma ve Vidlákově nemají. Pražanům jen zabírají pracovní místa, parkovací místa a místa u stolů v restauracích. Bohatství, které vytvářely celé generace našich pražských předků, nám venkované vykoupí, sežerou nebo odvezou na venkov.

5. Jsou líní a odmítají pracovat…

…a přitom berou Pražákům práci. To je přece logické, ne?

6. Mají exotické nemoci z venkova

Příkladem jsou Krkonoše. Tamní vesnice (třeba Kruh u Jilemnice) leží výš než Praha. Je tam větší zima, víc tam fouká a častěji tam prší. Obyvatelé severovýchodních Čech jsou proto častěji nastydlí a v Praze na nás pak prskají bacily. A taky mívají parazity. Víte přece, jaký je rozdíl mezi slečnou z Prahy a z venkova? Ta pražská má na klitorisu piercing, zatímco ta venkovská na něm má klíště. Tak vidíte!

7. Časem nás Pražany přečíslí

Naprostá většina dnešních obyvatel hlavního města má mimopražské předky. Jejich dědové a babičky kdysi do metropole přišli z venkova. A to je důkaz, jak se nám vidláci postupně všude rozlézají. Jsou jako morová nákaza, plíseň nebo rakovina.

8. Konspirují proti Praze regionálními specialitami

Jste pražský vlastenec, kterému není lhostejný osud metropole? Bojkotujte prodejny moravského vína, olomouckých tvarůžků, šumavského medu, valašských frgálů nebo hořických trubiček. Zisky jejich provozovatelů totiž často plynou mimo hlavní město. Někdy je z těchto peněz dokonce financován příjezd dalších okupantů Prahy ze všech koutů Čech, Moravy a Slezska.

9. Souloží s našimi pražskými ženami

Pokud se Brňákovi, Děčíňákovi, Olomoučákovi nebo třeba Klatovákovi naskytne příležitost k sexu s obyvatelkou Prahy, většinou jí zcela bezostyšně využije. Ti nejrafinovanější se s Pražandami dokonce žení, aby nám je pak buď odloudili kamsi do Bruntálu, do Stříbra nebo do Břeclavi, nebo se sami vetřeli do Prahy nastálo. A přitom mají mimopražští muži doma dost potenciálních partnerek.

10. Do Prahy prostě nepatří

Všechny důvody našich obav z mimopražských nájezdníků nemusejí být nutně racionální. Podvědomě se nám prostě nelíbí, bojíme se jich a nechceme vedle nich žít. Máme přece právo říct nahlas, že se nám mimopražští v Praze nelíbí, ne? Včetně Brňáků.

A dost!

Nově založená iniciativa Venkov v Praze nechceme proto hlasitě volá: „Dost bylo invaze obyvatel venkova i mimopražských měst! Ať si jsou, tam kde jsou, ať mezi nás nelezou!“ Praha se musí opět stát klidným místem k životu. Metropolitní politiky proto voláme k přijetí zodpovědnosti. Zastavte to, dokud je čas!

Anketa

Co udělat s imigranty z venkova v Praze?

Anketa se načítá...

A tady si přečtěte, že se Martin Konvička za experta na biologii jen vydává.

Podobné články

Doporučujeme

Další články