Odhalení: Martin Konvička se za experta na biologii jen vydává! – G.cz
Vyhledávání

Odhalení: Martin Konvička se za experta na biologii jen vydává!

Gement
Gement 24.8.2016, 15:12

Docent biologie na Jihočeské univerzitě a protiislámský aktivista Martin Konvička provedl na pražském Staroměstském náměstí fingovaný teroristický útok islamistů, po kterém ho premiér Sobotka označil za „naprostého magora“. Podle nás je Konvička navíc i srab. Zkusil to v Česku, kde nic neriskuje. Kdyby to ale zkusil v Izraeli, kolemjdoucí by ho za pár vteřin rozstříleli. Židé chodí ozbrojeni a s magory se nepářou.

Děkan Jihočeské univerzity František Vácha dnes na Novinkách lituje, že se jeho škola nemůže Konvičky zbavit. „Magor“ tam vyučuje biologii a dokonce se pyšní akademickými tituly doc. Mgr. Ph.D. „Zákoník jasně jmenuje důvody, proč lze někoho vyhodit z práce, a není tam žádná politická činnost, ani extremistická činnost, ani poškozování dobrého jména. Nic,“ vysvětluje děkan Vácha. Šéf školského výboru Sněmovny Jiří Zlatuška (ANO) k tomu dodává: „Příčetný student by si o takovém učiteli měl myslet, že je to jako občan blb. Ale on je učí o broucích a tomu rozumí…“

Že se oba pánové hluboce mýlí, dokázal už před časem na www.g.cz kolega Ivan Brezina. Slovutnému vědci Konvičkovi sice nesahá ani po kotníky (v biologii má jen titul Mgr.), ale doložil, že „magor a blb“ nerozumí ani těm svým broukům. Respektive motýlům, protože Konvička není coleopterolog, ale lepidopterolog. Což ovšem Jiří Zlatuška netuší, protože pro běžného člověka je to obojí jen žoužel.

„Doc. Mgr. Martin Konvička Ph.D. je diletant, jehož znalosti biologie nedosahují ani gymnaziálních osnov,“ napsal Brezina v únoru 2014. „Veřejně tvrdí, že psí parazit Toxocara canis je tasemnice. Podle Konvičky tedy patří do kmene ploštěnců (Platyhelmintes). Buď docent Konvička učinil kolosální objev, na jehož základě bude třeba přepsat zoologickou taxonomii, nebo se za biologa jen vydává. Toxocara canis totiž není tasemnice, ale škrkavka, takže patří do kmene hlístic (Nematoda).

Pro naprostou většinu čtenářů je to úzce expertní banalita. Ale pokud o systému bezobratlých něco víte, je to asi stejně krystalická pitomost, jako kdyby se Konvička vydával za geografa a prohlašoval, že New York leží v Patagonii. Prostě elementární neznalost – ‘bádání’ tohoto šarlatánského diletanta platíme z našich daní. Hrůza! Pokud jste náhodou Konvičkovi studenti, stěžujte si děkanovi a žádejte kvalitnějšího učitele!

Když jsem jako Konvičku na jeho písemný omyl na blogu iDnes upozornil, odepsal mi: ‘Děkuji za upozornění na chybu, šašku!’ a tasemnici rychle opravil na škrkavku. Pokud vám tedy docent Konvička bude tvrdit, že bělásek zelný patří mezi dravé ptáky, raději mlčte, nebo pro něj budete ‘šašci’ taky.“

My k tomu dodáváme: je s podivem, že redaktor www.g.cz toho o biologii ví víc než docent Jihočeské univerzity. Děkan František Vácha by měl nechat komisionálně přezkoumat Konvičkovy znalosti biologie. „Odborník“, který bezobratlé nezná ani na úrovni kmenů, totiž kazí nejen studenty, ale i dobré jméno Jihočeské univerzity.

Anketa

Za koho považujete Martina Konvičku?

Anketa se načítá...

A TADY si přečtěte o tom, že západní civilizace jde do háje.

Podobné články

Doporučujeme

Další články