fb pixel Zuckerberg během výpadku Facebooku přišel o 131 miliard. Výpadek FB „přihrál“ miliony nových uživatelů konkurenci – G.cz
Vyhledávání

Zuckerberg během výpadku Facebooku přišel o 131 miliard. Výpadek FB „přihrál“ miliony nových uživatelů konkurenci

Zdroj: Autor: Lukasz Porwol – https://www.flickr.com/photos/67789586@N06/8827232234/, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=31295267

Facebook, Instagram a WhatsApp už znovu fungují! Několikahodinový pondělní výpadek „překvapil“ odhadem přes 3,5 miliardy lidí, přičemž zasáhl nejvíce majitele těchto sociálních sítí Marka Zuckerberga. Ten odhadem přišel o neuvěřitelných 131 miliard korun. Jak je to možné? O tom si přečtete v komentáři od Lukáše Kovandy.

Martin Miko
Martin Miko 5.10.2021, 08:59

Největší výpadek FB od roku 2008

Včerejší obří výpadek Facebooku, Instagramu a WhatsAppu, zřejmě největší v historii, výrazně pomohl konkurenci. Platforma Signal na svém twitterovém účtu uvedla, že se u ní v reakci na výpadek nově přihlásily miliony uživatelů. Telegram zase poskočil o 55 příček na samý vrchol žebříčku nejstahovanějších aplikací pro iPhony v USA.

Jak Signal, tak Telegram soupeří s WhatsAppem coby aplikace typu messenger. WhatsApp, stejně jako Instagram, patří do rodiny Facebooku.

Včerejší šestihodinový výpadek postihl mnohé z 2,7 miliardy uživatelů facebookovských platforem.

Šéfa Facebooku Marka Zuckerberga výpadek připravil o šest miliard dolarů, tedy zhruba 131 miliard korun. Pro srovnání, celkový majetek Andreje Babiše vyčísluje týdeník Euro aktuálně na 68 miliard korun. Zuckerberg během několikahodinového výpadku přišel o bohatství odpovídající takřka dvojnásobku celkového Babišova majetku. Klíčovým důvodem Zuckerbergova enormního zchudnutí byl prudký propad cen akcií Facebooku, který v reakci na výpadek nastal.

Lukáš Kovanda

Podobné články

Doporučujeme

Další články