fb pixel Zrušené a přesunuté festivaly v Česku: Léto 2020 bude pro kulturní nadšence smutné a tiché – G.cz
Vyhledávání

Zrušené a přesunuté festivaly v Česku: Léto 2020 bude pro kulturní nadšence smutné a tiché

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Letošní festivalové léto bude velmi smutné. Podle vládního rozhodnutí mají totiž velké kulturní akce definitivní útrum, takže se mnoho zásadních pravidelných akcí zrušilo nebo přesunulo na příští rok. Některé festivaly to však pořád nevzdávají, protože se na 5. září 2020 chystá na Čapím hnízdě velký festival pro 6 tisíc lidí, a to je pro mnoho organizátorů směrodatné.

Martin Miko
Martin Miko 4.5.2020, 14:15

Festivaly v Česku letos nebudou

Většina z nás se už s velkou pravděpodobností smířila s tím, že letošní léto nebude probíhat ve znamení velkých hudebních festivalů s mezinárodním line-upem. Místo toho se budeme moct těšit na malé lokální akce pro pár desítek nebo maximálně stovek lidí, nicméně nic se pořádně neví, takže nám nezbývá nic jiného než dál vyčkávat, jak se celá situace vyvine. Víc než jisté je však fakt, že Češi rozhodně ve třicetistupňových vedrech nebudou chtít sedět doma a koukat na livestreamy svých oblíbených interpretů.

Některé festivaly se však pouze přesunuly na září nebo říjen, protože věří, že se vláda, potažmo koronavirus, ještě umoudří. Nasvědčuje tomu, že ještě před dvěma dny lákal na webu Babišův bývalý holding Agrofert veřejnost na rodinný festival s kapacitou 6 tisíc osob. Akce se má/měla konat 5. září na Čapím hnízdě, což zaujalo veřejnost i mnohá média. Akce s názvem Agrofert Rodinný den a letecká show slibovala zábavu pro velké i malé po celý den a na webu jste se dočetli o tom, že registrace bude již brzy spuštěna. Po medializaci a ostré kritice byl během dvou dnů přístup na web festivalu zamítnut, takže jsme čím dál zmatenější. Znamená to, že tedy velká akce Agrofertu neproběhne nebo se jedná pouze o kamufláž? To nikdo z nás neví.

Vše je samozřejmě ve hvězdách a na rozhodnutích vlády, každopádně my už nyní víme, co nás bohužel nečeká a mine. Těchto následujících několik velkých českých akcí letos rozhodně neproběhne v řádném termínu, takže smutněte. Nezapomínejte na to, že může být ještě hůř. Třeba kdyby se situace okolo koronaviru začala opět zhoršovat a my bychom byli znovu zahnáni do svých domovů, kde bychom přečkávali další měsíce, než se vše napraví.

Každopádně to chce vymyslet náhradní plán, jak se letos v létě budeme moct kulturně zabavit. Malé komorní koncerty sice nejsou tak úplně špatné, ale zase vidět naživo Green Day nebo Claptone je přeci jen o chlup větší zážitek.

Další strana

Podobné články

Doporučujeme

Další články