fb pixel Zpívající ryba na zdi? Plastový kýč ze Simpsonových a Sopránů je zpátky v módě – G.cz
Vyhledávání

Zpívající ryba na zdi? Plastový kýč ze Simpsonových a Sopránů je zpátky v módě

Zdroj: Amazon.com

Zpívající ryba Big Mouth Billy Bass, která byla na přelomu 90. a nultých let velkým hitem v amerických domácnostech, se vrátila do módy. Pokud patříte mezi fanoušky Simpsonových nebo Rodiny Sopránů, kde se tento plastový kýč objevil, určitě po této cetce zatoužíte minimálně stejně jako my.

Martin Miko
Martin Miko 15.2.2022, 15:08

Zpívající ryba se vrací

Pokud patříte mezi seriálové fanoušky, určitě jste už někdy v minulosti o Big Mouth Billy Bass minimálně slyšeli. Okoun velkoústý z plastu, který dokázal zazpívat Don`t Worry, Be Happy od Bobbyho McFerrina nebo Take Me To The River od Al Greena, si na konci minulého tisíciletí dokázal získat srdce mnoha amerických domácností. Vše bylo podpořeno rodinami Simpsonových a Sopránových, jelikož se to objevilo v jejich seriálech. Není divu, že zpívající rybu, která reagovala na pohybový senzor, a jakmile jste vstoupili do místnosti, začala zpívat, chtěl každý.

Později zpívající okoun pronikl i do seriálu Family Guy nebo do animovaného filmu pro děti WALL-E. Podle některých informací dokonce Big Mouth Billy Bass vlastnila i britská královna Elizabeth. Údajně visí na zámku Balmoral ve skotském Aberdeenshire.

Se zpívající rybou přišla v roce 1999 americká společnost Gemmy Industries, která se zaměřovala na výrobu animatronických hraček. V roce 2018 se tento kýč vrátil v nové a mnohem inteligentnější verzi. Nově totiž bude kompatibilní s virtuální asistentkou Alexou, nicméně nebude to jen tak. K tomu, aby vše fungovalo, jak má, budete potřebovat i smart reproduktor Amazon Echo, který s plastovou rybou spojíte. Výhodou je, že pak vám ryba zazpívá nebo odříká cokoliv budete chtít. Pokrok zkrátka nezastavíme ani v oblasti kýčů.

Zpívající ryba v původní verzi už patří mezi sběratelské kousky, avšak na internetových obchodech typu Amazon nebo eBay ji lze sehnat za cenu okolo 50 dolarů.

Podobné články

Doporučujeme

Další články