fb pixel Zničme sochu Winstona Churchilla! Raději zvěčněme české velikány, třeba Jágra nebo pervitin – G.cz
Vyhledávání

Zničme sochu Winstona Churchilla! Raději zvěčněme české velikány, třeba Jágra nebo pervitin

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Současné protesty proti rasismu v USA se postupně přesunuly i do Evropy, respektive do Prahy 3, kde se dvě aktivistky „vyřádily“ pod sochou bývalého britského premiéra Winstona Churchilla, když napsaly, že to byl rasista. My si v redakci myslíme, že by sochu Churchilla mohla nahradit nějaká ryze česká záležitost. Koho vlastně zajímá, co se děje někde, kam se nemáme šanci zaletět podívat?

Martin Miko
Martin Miko 15.6.2020, 15:53

Kdo nahradí Churchilla?

Když někdo napíše sprejem na stojan pod sochu bývalého britského premiéra Winstona Churchilla, že to byl rasista a jako „bonus“ přidá heslo Black Lives Matter, tak se člověk zamyslí nad tím, jestli by mnohem lepší nebylo sochu odstranit úplně a nahradit jí něčím ryze českým, co nikoho neurazí. V Česku žiije polovina lidí, kteří jsou xenofobní, natvrdlí, nevzdělaní a navíc čtou Parlamentní listy, takže není důvod si tu hrát na něco honosného a připomínajícího naše dějiny.

Na druhé straně tu máme jakousi partu hyperkorektních jedinců, kteří se na historii dívají pohledem roku 2020 a vůbec nevidí fakt, že rasismus je neoddělitelnou součástí dějin lidské společnosti. Tak bychom ji také měli vnímat a z chyb našich předků se poučit. Místo toho kvůli šíleným moralistům mažeme z internetu naše oblíbené seriály a filmy, protože se za ně stydíme. Nebo spíš proto, že by dnes mohli někoho urazit.

I z těchto důvodů bychom měli zničit sochu Winstona Churchilla. Za nás by bylo mnohem lepší, když tam bude stát něco českého a důstojného, co nám bude blíž. Koho zajímá nějaká 2. světová válka, když si to už skoro nikdo nepamatuje?

Proto jsme napsali našemu dvornímu grafikovi Vainovi, aby vytvořil galerii plnou potenciálních možností, jak se ssnad brzy uvolněným podstavcem vypořádat.

Tak co? Chtěli byste Jágra, nebo raději koblihu?

Podobné články

Doporučujeme

Další články