Znásilňovač Kavanaugh? Údajná oběť přiznala, že soudce nikdy ani nepotkala. Skutečné oběti sexuálního násilí fakt moc děkují! – G.cz
Vyhledávání

Znásilňovač Kavanaugh? Údajná oběť přiznala, že soudce nikdy ani nepotkala. Skutečné oběti sexuálního násilí fakt moc děkují!

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Žena, která donedávna tvrdila, že ji soudce Nejvyššího soudu Brett Kavanaugh znásilnil, nyní obrátila. Nechala se slyšet, že si to celé vymyslela, aby upoutala pozornost.

Václav Roman
Václav Roman 5.11.2018, 12:08

Vymyšlený příběh

Jak se to celé seběhlo? Letos v září obdržela senátorka Kamala Harris anonymní dopis, ve kterém byl kandidát na soudce Brett Kavanaugh, navržený prezidentem Donaldem Trumpem, obviněn ze sexuálního útoku. Dvou a půl stránkový dopis byl podepsaný osobou Jane Doe, což je ženská verze jména John Doe, tj. osoby neznámé, z Oceanside v Kalifornii. Bylo v něm popsáno, jak ji Kavanaugh se svým kamarádem znásilnili na zadním sedadle auta. Nebylo však uvedeno, kdy a kde.

Když byl Kavanaugh konfrontován se zněním dopisu, prohlásil, že celá ta věc je směšná, že se nic z toho nestalo. Jde podle něj o vykalkulovaný a připravený politický úder. Na veřejnost se dostal dopis i výpověď Bretta Kavanaugha, a pak se začaly dít věci.

Dne 3. října vstoupila na scénu Judy Munro-Leighton, která napsala, že Jane Doe z Oceanside v Kalifornii je ona. Uvedla, že si je dobře vědoma toho, že anonymnímu dopisu se nedostane takové pozornosti, ale měla strach odhalit informace o sobě a své rodině. Za příklad uvedla další ženu, která pod přísahou prohlásila, že ji Brett Kavanaugh na střední škole sexuálně napadl, a že z něj měla strach.

Tou další ženou je doktorka Christine Blasey Ford, která svědectví proti soudci považuje za svou občanskou povinnost a přeje si, aby celou záležitost prověřil Federální úřad pro vyšetřování (FBI). K napadení mělo dojít v 80. letech na večírku v době Kavanaughových středoškolských studií. Kavanaugh její obvinění rozporoval, objevilo se v něm několik nesrovnalostí. Snad nejzásadnější bylo, že Kavanaugh na zmíněném večírku nebyl.

Na straně Kavanaugha je velká část republikánských senátorů i prezident Trump, který o vyšetřování FBI nestojí. Brett Kavanaugh je ostatně jeho muž. Senát Spojených států jej před měsícem potvrdil jako devátého člena amerického nejvyššího soudu, byť výsledek hlasování byly těsné.

Mezitím dále probíhá vyšetřování. Prostor pro své vyjádření měla dostat Leighton, se kterou se vyšetřovatelé ve čtvrtek 1. listopadu telefonicky spojili a mluvili s ní o jejích obviněních. A během rozhovoru došlo k zajímavému rozuzlení; vyslýchaná uvedla, že nikdy nebyla Kavanaughem sexuálně napadena a není autorkou zmíňovaného dopisu.

Na dotaz vyšetřovatelů, zda poslala senátorce původní dopis, měla odpovědět: „Ne, ne, ne. Udělala jsem to jen proto, abych upoutala pozornost. Nejsem Jane Doe.“ Dále uvedla, že soudce Bretta Kavanaugha ani nikdy nepotkala. Levicová aktivistka Judy Munro-Leighton chtěla podle všeho taktizovat, aby se Kavanaugh nestal soudcem.

Všechny skutečné oběti sexuálního násilí tímto dámě velmi děkují. Vážně výborné! Tady si přečtěte víc o tom, jak celá kampaň MeToo zdiskreditovala boj proti sexuálním predátorům.

Podobné články

Doporučujeme

Další články