fb pixel Změna protikuřáckého zákona: V roce 2018 si v hospodě nejspíš opět zakouříme – G.cz
Vyhledávání

Změna protikuřáckého zákona: V roce 2018 si v hospodě nejspíš opět zakouříme

Zdroj: abelovedlife.com

Půl roku po zavedení protikuřáckého zákona se ukázalo, že jeho aktuální podoba byl absolutně nepromyšlený tah ze strany ČSSD, která za zákon aktivně bojovala. Nyní se však blýská na lepší časy, jelikož téměř polovina poslanců chce protikuřácký zákon změnit.

Martin Miko
Martin Miko 4.12.2017, 13:39

Protikuřácký zákon je neefektivní

Průzkum České televize ukázal, že téměř polovina poslanců by ráda zmírnila protikuřácký zákon. Za vším hledejme především razantní snížení počtu poslanců z řad ČSSD, kteří přišli oproti minulému volebnímu období o 35 mandátů. Stát by nám neměl nařizovat, jak máme žít, myslet, podnikat a především zavalovat nás dalšími a dalšími nařízeními, která nám komplikují život. Protikuřácký zákon se tak bude pravděpodobně měnit.

Představte si situaci, ve které si pořídíte dům, ve kterém se rozhodnete otevřít bar. Za vaše vlastní peníze jste si pořídili nemovitost, poté jste nainvestovali x stovek tisíc do rekonstrukce prostoru a do odsávacího zařízení, popřípadě kuřárny za další peníze z vlastní kapsy. Pak někdo „tam nahoře“ přijde se zákonem, díky kterému znehodnotí vaši investici. Vaše peníze, čas a práce, kterou jste tomu věnovali, přišly nazmar.

Hospoda je základ státu

V případě, že současní poslanci zákon zmírní, tak by mohlo jít o několik variant. Jedním z řešení by byla možnost zavedení stavebně oddělené kuřárny v restauraci či hospodách. Jiným řešením by bylo zakázat kouřit pouze tam, kde se vaří. V každém případě by bylo nejlepší, aby si samotný provozovatel rozhodl, jak naloží se svým podnikem. V případě malých hospod s rozlohou do 50 metrů čtverečních by například mohl provozovatel rozhodnout sám, jelikož se jedná prostory, ve kterých těžko vytvoříte kuřárnu.

Naši zákonodárci celý zákon rozhodně nepromysleli a ani se nenechali inspirovat v zahraničí. Navíc berme v potaz fakt, že ¾ ceny cigaret tvoří spotřební daň a DPH.

A zde se můžete stát Ježíškovým vnoučetem a pomoct panu Zdeňkovi vykonat poslední zásun.

Podobné články

Doporučujeme

Další články