fb pixel Zmatený zpravodajský web skočil na lep falešnému Twitteru Jaroslava Faltýnka. Kdo všechno se teď baví? – G.cz
Vyhledávání

Zmatený zpravodajský web skočil na lep falešnému Twitteru Jaroslava Faltýnka. Kdo všechno se teď baví?

+ DALŠÍ 1 FOTKA

Český internet je plný falešných satirických profilů na sociálních sítích, které parodují společenské dění a reagují na věci, které naše občany pálí. Mimořádně zábavný je bezesporu fake twitterový účet Jaroslava Faltýnka (ANO), který pro některé působí tak věrohodně, že se občas nechají nachytat. Své by o tom mohli vyprávět i redaktoři z iDnes.cz, kteří se podle postřehů webu Manipulatori.cz pěkně napálili.

Martin Miko
Martin Miko 21.10.2019, 15:30

Falešný Faltýnek hvězdou iDnesu

U některých satirických facebookových a twitterových profilů našich českých politiků a úředníků máme občas i my problém poznat, jestli je to myšleno vážně, nebo jestli se jedná o legraci. Namátkou můžeme připomenout například osobu prezidentského mluvčího Jiřího Ovčáčka, u kterého ani ostřílení znalci vždy nerozeznají realitu od satiry. U twitterového profilu Jaroslava Faltýnka by mělo být však všem jasné, že se jedná o vtip, protože místopředseda hnutí ANO na sociálních sítích vůbec nefunguje. To však redaktorka iDnes.cz asi netušila, když v článku o Twitteru Andreje Babiše citovala právě z profilu nepravého Faltýnka. Toho si všiml až web Manipulatoři.cz, který na tento přešlap upozornil.

Zpravodajský portál iDnes.cz článek upravil a za chybu se svým čtenářům omluvil. Oku falešného Faltýnka celá kauza pochopitelně neušla a na vše reagoval dalšími vtipnými narážkami. „Nejvíce vás potěší, když někdo ocení vaši dlouholetou dřinu. Děkuji iDnes.cz,“ napsal falešný Faltýnek na Twitteru.

A proč vlastně na iDnes.cz psali o premiérově sociální síti? Z Twitteru Andeje Babiše se totiž přes víkend stala seznamka plná recesistických inzerátů. Vše spustil Babišův marketingový tým, když na sociální síti nasdílel ironický inzerát, ve kterém uživatelka Eva Šindlerová sháněla přítele. „Posílám na 377.877 followerů, sice je tam dost hejtrů, ale snad se někdo dobrý najde,“ připsal Babiš k inzerátu. Tweet samozřejmě spustil vlnu, které vybízela i další uživatele sociální sítě k podobným recesistickým inzerátům, ve kterých označovali českého premiéra.

Doufejme, že v redakci iDnes.cz celou situaci berou s humorem a nadsázkou. Každopádně bychom rádi připomněli staré známé rčení:"Nevěřte všemu, co visí na internetu."

A zde vás zajisté potěší oba Klausové, kteří se už od 90. let vyžívají v popírání globálního oteplování.

Podobné články

Doporučujeme

Další články