fb pixel Žlutá rodinka ze Springfieldu hlásí návrat na filmová plátna. Tvůrci potvrdili práci na druhém dílu Simpsonových ve filmu – G.cz
Vyhledávání

Žlutá rodinka ze Springfieldu hlásí návrat na filmová plátna. Tvůrci potvrdili práci na druhém dílu Simpsonových ve filmu

Zdroj: FB simpsons

Psal se rok 2007, když jeden z nejúspěšnějších seriálů historie vypustil do světa celovečerní film. Pracovalo se na něm přes 4 roky a údajně bylo navrhnuto celkem 158 různých verzí scénáře, než se rozhodlo, jak bude první film nejoblíbenější žluté rodinky světa vypadat. Výsledkem byly tržby přes půl miliardy dolarů a následné diskuze fanoušků, kdy vyjde další díl. Dle tvůrců Simpsonů je momentálně jejich druhý film v rané fázi vývoje.

Martin Miko
Martin Miko 31.7.2017, 07:11

Vše je zatím v začátcích

Jeden z tvůrců oblíbeného seriálu David Silverman, který stojí nejen za prvním simpsonovským filmem, ale i za několika desítkami řad seriálu, se nechal slyšet, že natáčení druhého filmu Simpsonových je v prvních stádiích produkce. V rozhovoru pro Entertainment Weekly uvedl, že kromě Simpsonů plánuje rovněž práci na novém pokračování animovaného filmu Příšerky s.r.o. Rodinka ze Springfieldu si navíc filmovou premiéru odbyla před 10 lety, tudíž bylo symbolické letos oznámit, že je v plánu další film.

Silverman uvedl, že tvůrci mezi sebou prozatím řeší, jak vůbec druhý film koncipovat. Zatím prý nemají přesný nápad, od kterého se tvorba filmu odrazí. Navíc musí řešit tvorbu již 29. série seriálu, která startuje 1. října letošního roku na stanici FOX. Práce na nové sérii je prý dost vysilující a časově náročná. Navíc jestliže k tomu přidají vývoj filmu, bude se opět jednat o projekt, který potrvá několik let. Silverman se navíc věnuje výjimečně i herectví. V loni si zahrál v oblíbeném seriálu Živí mrtví.

Spousta práce se seriálem

Tvůrci rovněž připomínají, že na filmu se začne pracovat, jakmile se celý tým shodne na finální podobě a to až tehdy, když bude příběh filmu kvalitní a bude se líbit všem tvůrcům. Dalším aspektem jsou finance. Ačkoliv snímek vydělal přes půl miliardy dolarů, je tvorba celovečerního animovaného snímku finančně náročným projektem. Silverman navíc prohlásil, že tento projekt nechtějí dělat jen kvůli penězům, ale aby se druhý díl stal skvělým filmem.

Na příští rok byla potvrzena jubilejní 30. řada kultovního seriálu, ačkoliv se dlouhodobě diskutuje o jeho ukončení v roce 2019. Otázkou je, jestli bude seriál pokračovat i poté. Dlouhodobě se objevují kritici, kteří označují seriál za vyčpělý a bez nápadů. Každopádně se jedná o záležitost, která patří mezi pilíře stanice FOX a po celém světě má stále miliony fanoušků.

A zde si přečtete o zrušení oblíbeného programu Malování.

Podobné články

Doporučujeme

Další články