fb pixel Život ve strouhance: Instagram týdne vám doporučí ty nejlepší smažáky v Česku – G.cz
Vyhledávání

Život ve strouhance: Instagram týdne vám doporučí ty nejlepší smažáky v Česku

+ DALŠÍCH 8 FOTEK + DALŠÍCH 9 FOTEK

Když se řekne smažený sýr, všem se automaticky vybaví geniální pokrm, který nesmí chybět na žádném jídelním lístku v dobré restauraci ani knajpě čtvrté cenové. I proto se dvě odvážné dívky rozhodly vytvořit takzvaný Smažákolog, jenž prezentují skrz instagramový účet Život ve strouhance. Pro nás je to samozřejmě Instagram týdne!

Martin Miko
Martin Miko 9.10.2020, 13:21

Každý má rád smažák

„Smažák je můj osud, smažák je všecko, co jsem neznal dosud. Smažák je první a poslední můj hřích, nepoznat smažák, nemiloval bych.“ – Tato chvilka poezie stojí v úvodu Smažákologu, který se zároveň stal naším Instagramem týdne. Milovat smažený sýr s tatarkou a adekvátní přílohou je pro většinu Čechů naprosto přirozenou součástí života. Takže není divu, že si tento požehnaný pokrm, který vyléčí smutek i těžkou kocovinu, můžete dát v Česku v podstatě kdekoliv.

Kdybychom parafrázovali postavu Bubby z filmu Forrest Gump, tak ke smaženému sýru můžete jíst hranolky, vařené brambory, americké brambory, krokety, bramborovou kaši, batátové hranolky, pita chléb, housku a to je tak asi všechno. Nepostradatelnou součástí pokrmu je samozřejmě ta správná a nejlépe domácí tatarská omáčka, které musí být na talíři víc než rozumu.

Recenzovat smažené sýry je samozřejmě velmi důležitá a záslužná činnost, a proto si Života ve strouhance velmi vážíme a rozhodně doporučujeme sledovat na Instagramu. V následující galerii se můžete podívat, jak takové recenze vlastně vypadají a jaké možnosti pokrmů, kde hraje smažený sýr hlavní roli, si můžete v Česku objednat.

Taky máte po zkouknutí galerie chuť na smažák s hranolky?

Podobné články

Doporučujeme

Další články