Zemřel poslední žijící divák Českého slavíka. Znamená to konec ankety?

Obrázek uživatele Dominik Landsman
26.7.2017, 07:07

Toto pondělí zemřel pan Otakar Vlasák, poslední žijící divák Českého slavíka. Poslední člověk, který Českého slavíka v televizi sledoval a poslední člověk, co nebyl nominovaný ani manager nominovaného, který do soutěže posílal hlasy. Co bude teď se soutěží dál?

Českou populární hudbou otřásla úděsná zpráva tak jako doposud ještě nic. Celý český hudební showbyznys truchlí.

„Otíka jsem znala spoustu let. Byl mým světlem na konci tunelu. Vždy jsem se na něho mohla spolehnout. Mé děkovné řeči ve Slavíkovi pokaždé směřovali k němu. Jsem z toho opravdu zdrcená. Musím si skočit do sirotčince načerpat trochu síly. Možná ještě cestou podpořím nějaký psí útulek,“ zalykala se zpěvačka Lucie Bílá, kterou smrt pana Otakara Vlasáka zastihla doma, kde zrovna krájela duhu.

Pan Otakar Vlasák byl pro anketu Český slavík klíčovým člověkem. Již několik let byl totiž jejím jediným televizním divákem. Čeští úspěšní interpreti si sice navzájem rozdají ceny, poplácají se po zádech, ale bohužel ještě k tomu potřebují obecenstvo. To, že své písně poslouchají navzájem a navzájem si rovněž kupují svá alba, aby udrželi finance v tomto odvětví, bohužel nestačí. Pana Vlasáka potřebovali už proto, aby mohli své umění předat i dál mimo showbyznys.

„Je to nemilá zpráva. Teď řešíme, co bude dál. Televize Nova, která vyhlášení vysílala, se nyní zdráhá a prohlašuje, že bez diváků to bude těžké prosadit. Samozřejmě že máme ještě záložní plán, a to odvysílat předávání na TV Barrandov, kde je jim jedno, jestli se na to někdo dívá nebo ne, ale tím bychom přišli o prestiž,“ Nechal se slyšet Bohumil Topinka, jeden z letitých pořadatelů ankety.

Na základě úmrtí pana Vlasáka se již objevil transparentní účet, kam lidé mohou zasílat peníze. Akce se jmenuje SOS Slavík a má za úkol vybrat dostatek peněz, ze kterých by se někomu zaplatilo, aby se na Slavíka v televizi díval. Na účet mohou posílat peníze všichni. Zatím tam ale nikdo nic neposlal. Ani samotní interpreti, kteří se nechali slyšet, že sami mají málo a musí se snažit národ.

Těžko říci, zda se peníze nakonec vyberou.

Znamená to tedy konec Českého slavíka? Bohužel ne. Anketa Český slavík je nesmrtelná stejně jako Karel Gott. Té nikdy nevadilo, že nikoho nezajímá. Jela si dál. Ani úmrtí posledního diváka to nezmění.

A TADY se můžete podívat na deset písní, které by Ortelu zaručily vítězství v Českém slavíkovi.


Komentáře