Zeman potvrdil, že se v Čechách vyráběl novičok – z jeho vlastní zapšklosti – G.cz
Vyhledávání

Zeman potvrdil, že se v Čechách vyráběl novičok – z jeho vlastní zapšklosti

Miloš Zeman má kritiku a urážky rád. Tedy samozřejmě jen v případě, že je sám rozdává. Miloš Zeman řečnil na inauguraci nepříjemně dlouho, točil dokola svá klasická témata. + DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

I týdny po otravě ruského agenta Sergeje Skripala je kauza novičok stále živá. Český prezident Miloš Zeman nyní v rozhovoru s Jaromírem Soukupem potvrdil, že se jed vyráběl také na našem území. Co diváky poněkud překvapilo, to byl netradiční zdroj toxické látky, která je hlavní součástí nebezpečného dryáku.

Petr Boháček
Petr Boháček 4.5.2018, 14:45

Šokující zpráva

Český prezident Miloš Zeman ve čtvrtek v rozhovoru pro televizi mediálního komika Яромир Соукуп potvrdil, že v se České republice vyráběl a testoval smrtelný nervový jed novičok. Výroba dle slov hlavy státu nebyla vojenského rázu a jedu bylo vyprodukováno jen malé množství. Hlavním důvodem pro produkci jedu bylo objevení unikátního zdroje toxické látky, kterou obsahuje žlučovitá zapšklost prezidenta Zemana.

Spekuluje se, že by jed mohl být výsledkem kombinace vysoce radioaktivních prvků, amfetaminů, LSD, dehtu, směsi více jak dvaceti druhů bylin a koření a různých chemických látek, které se v těle Miloše Zemana za několik let nashromáždily.

K odhalení tohoto jedinečného přírodní zdroje došlo při poslední návštěvě českého prezidenta v Moskvě, kde během jednání začal novičok ze Zemanova těla unikat. Dle dostupných informací ruské tajné služby Zemana okamžitě napojily na přístroje a tekutinu bezpečně odsály. Co se s látkou dělo nadále, není známo.

Novičokem byli v březnu otráven ruský agent Sergej Skripal a jeho dcera Julie v britském Salisbury. Moskva, jak nyní vychází najevo právem, odmítla nařčení západními mocnosti, včetně České republiky, že by jed vyráběla. Miloš Zeman tak odkryl jednu z dalších lží západu.

Jedna z mála spojeneckých zemí, které v reakci na březnovou událost nevyhostili ruské agenty ze svého území, bylo Slovensko, a to z důvodu, že nově jmenovaný premiér Peter Pellegrini o údajných chemických schopnostech českého prezidenta věděl. Podle nejmenovaného zdroje se navíc tito dva státníci měli sejít ohledně domluvy masové výroby novičokem speciálně ošetřených párátek, další podrobnosti ale nejsou známy.

A tady se o novičoku dosčtete víc. Seriózně.

Podobné články

Doporučujeme

Další články