Zbláznili se v CNN? Zpravodajská stanice kvůli vtípku s Trumpem vydírá teenagera – G.cz
Vyhledávání

Zbláznili se v CNN? Zpravodajská stanice kvůli vtípku s Trumpem vydírá teenagera

Vzájemná nenávist Trumpa vůči CNN je pověstná. Problém nastává, když se do ní zpravodajská stanice snaží zatáhnout další lidi.
Zdroj: cnn.com

Vzájemná nevraživost amerického prezidenta Donalda Trumpa se zpravodajskou stanicí CNN je veřejně známou věcí. Prezident má na kritiku neobjektivních zpráv plné právo, stejně jako má CNN plné právo nevybíravě komentovat Trumpovo poněkud nestandardní chování. Co už ale není v pořádku, je zatahování dalších lidí do tohoto konfliktu. A už vůbec není v pořádku ze strany CNN šikanovat a vydírat toho, kdo se za Trumpa postaví.

Jan Palička
Jan Palička 6.7.2017, 09:26

Americký prezident Donald Trump je člověkem, kterého liberální média nenávidí a on na oplátku nenávidí je. Nejlépe toto ilustruje Trumpova vzájemná nevraživost se zpravodajskou stanicí CNN. Ta již během prezidentské kampaně nepokrytě stranila Trumpově protikandidátce Hillary Clintonové a díky tomu se i začalo posměšně říkat, že zkratka CNN znamená Clinton News Network a ne Cable News Network. Během volební noci do poslední chvíle redaktoři CNN proklamovali, jak musí zvítězit Clintonová a po překvapivé výhře Trumpa na nich bylo vidět, jak těžce rozhodnutí svých spoluobčanů nesou.

S Trumpovým nástupem do úřadu začala nová éra vzájemné nenávisti. Prakticky na čemkoliv, co americký prezident udělá, dokážou na CNN najít něco špatného a každý Trumpův čin je pro zpravodajskou stanici novým důkazem toho, jak moc zavrženíhodnou osobou Donald Trump je. Zpravodajství soukromé CNN je, pokud jde o Trumpa, vše, jen ne objektivní. Pokud se naopak najde politik razící levicově liberální hodnoty, je redaktory CNN vynášen do nebes a případné nedostatky jsou mu mávnutím ruky odpouštěny, protože stačí, že není Trump a je proti němu. Vtipně na toto téma zareagovali tvůrci satirického seriálu South Park s tím, že již nebudou dělat vtipy o Trumpovi, jelikož nechtějí být druhou CNN.

Stejně tak jako nesnáší CNN Trumpa i Trump nesnáší CNN. Kanál pravidelně označuje za šiřitele tzv. fake news a propagandy, jeho reportérům se na tiskových konferencích vysmívá a odmítá jim odpovídat na dotazy a dokonce již prohlásil, že zaměstnance televize by nejraději vůbec nevpouštěl do Bílého domu, jelikož jejich práce nemá s novinařinou nic společného. Někteří Američané berou věčný svár Trumpa a CNN s humorem. Ale běda jim, pokud se rozhodnou se při dělání si legrace postavit na stranu prezidenta.

V uplynulých dnech se hitem sociálních sítí stalo video, v němž Donald Trump během nahraného zápasu zbije a porazí svého protivníka, který má místo obličeje logo CNN. Jedná se o starší video z dob, kdy Trump byl jen excentrickým podnikatelem a neváhal se občas zúčastnit podobných podivností jako zinscenovaného zápasu. Logo zpravodajské stanice pak na hlavu Trumpova soupeře digitálně dodal jeden z uživatelů sociální sítě Reddit, který tak zareagoval na aktuální situaci. Nejspíše ani sám nečekal, že jeho video bude na svém Twitteru sdílet sám Trump s popiskem: "A takhle přaválcuji fake news".

Vedení CNN se pochopitelně video, které si ze stanice utahuje a dělá z ní Trumpova fackovacího panáka, nelíbilo a tak se jali vypátrat jeho autora. Tím se ukázal být teenager vystupující pod přezdívkou HanA**holeSolo. Z jeho účtu kontroverzní video zmizelo a místo něj se objevila omluva CNN, v níž mladík píše, jak ho mrzí, že video vytvořil a neschvaluje násilí vůči novinářům. Potud je víceméně vše v pořádku. Bohužel ale omluva nevzešla tak úplně z hlavy mladého vtipálka, ale z hlav špiček CNN, které se rozhodli mladíka vydírat, pokud video nestáhne a neomluví se.

Jeden z editorů CNN uvedl, že stanice si vyžádala po mladíkovi omluvu s tím, že pokud ji nedostane a pokud bude v budoucnu docházet k dalším útokům na stanici, zveřejní jeho kontaktní údaje včetně celého jména, data narození a adresy. Jednání CNN považují i mnozí Trumpovi odpůrci za zcela nehorázné. Jedna z nejmocnějších zpravodajských stanic v zemi zajisté může kritizovat prezidenta, jak jen se jí zachce. Co by si ale žádný novinář neměl nikdy dovolit, je vyhrožování těm, kdo nesouhlasí s jeho názory. Obzvláště pak ne, když nejde ani o seriózní věcnou kritiku, ale o hloupý internetový žertík.

Zde si pak můžete připomenout to, jak Trump nechal na teroristy svrhnout největší neatomovou bombu na světě.

Podobné články

Doporučujeme

Další články