fb pixel Zásadní změna u Prasátka Peppy. Její dabérka jde do důchodu. Co bude dál? – G.cz
Vyhledávání

Zásadní změna u Prasátka Peppy. Její dabérka jde do důchodu. Co bude dál?

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Máte malé děti? Nebo ještě ne, ale patříte k těm, kteří zase nejsou tak „dlouho mladí?“ Pokud jste si odpověděli ano, tak to musíte znát legendární animované Prasátko Peppu. A právě tuto dětmi milovanou a rodiči někdy proklínanou postavičku ze stejnojmenného seriálu čeká zásadní změna. Přijde o hlas! Respektive se její hlas změní. Proč? Je to jednoduché. Její dabérka odchází do důchodu!

Jana Mrákotová
Jana Mrákotová 4.2.2020, 14:03

Seriál o prasátku Peppě, její rodině a kamarádech je fenomén. A nenajdete asi nikoho – míněno tím z řad rodičů hlavně – kdo by na něj neměl názor. Proč? Je to jednoduché – Prasátko Peppa je prostě absolutní originál mezi všemi prasátky. Někdo vám řekne, že se jedná o seriál, který je absolutně feministický, protože celé prasečí rodince vládne maminka a z tatínka je totální podpantoflák. Jiný si zase vybaví, jak jeho ratolest milující tu růžovou prasečí slečnu, neodolá žádné louži a po vzoru Peppy se v ní naopak vyválí a ještě u toho bude nadšeně kopat nožičkama. A to si vezměte, že ho BBC původně odmítla produkovat. Nakonec se seriál Peppa Pig stal jedním z nejznámějších a nejvýdělečnějších dětských kreslených seriálů. Debutoval již v roce 2004 a vysílal se ve 118 zemích, včetně USA a Číny. V roce 2011 byl v New Hampshiru otevřen dokonce i Peppa Pig World. A to tedy musí být něco.

Osmnáctiletá důchodkyně

A nyní svět obletěla zásadní zpráva. Osmnáctiletá Harley Bird odchází po třinácti letech z tohoto seriálového fenoménu. Celosvětově milované kreslené postavičce propůjčovala hlas od roku 2007. Teď ji podle britského deníku The Guardian nahradí devítiletá Amelie Bea Smith. Harley odchází prostě do důchodu.

Teenagerka Bird, která Peppě propůjčovala hlas 185 epizod a dostala za svůj výkon v roce 2011 britskou filmovou cenu BAFTA, řekla deníku The Guardian, že práce na populárním seriálu jí dala „nezapomenutelné vzpomínky“. Bird byla již celkem třetím hlasem, kterým Peppa po svém vzniku v angličtině mluvila. A co její následovnice? Té se prý díky angažmá v prasečí rodince splnil její dětský sen.

A proč považujeme za nutné vás o tomto informovat? Protože tato zpráva obletěla svět a zveřejnili ji například v deníku The Guardian nebo na webu CNN. A nejen informacemi o koronaviru, korupci a jiných "radostech" živ je člověk, že?

Podobné články

Doporučujeme

Další články