fb pixel Buď uražený a za vším hledej Donalda Trumpa: Jak psát jako redaktor The Guardian – G.cz
Vyhledávání

Buď uražený a za vším hledej Donalda Trumpa: Jak psát jako redaktor The Guardian

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Britský deník The Guardian patří v naší redakci mezi ta nejoblíbenější média. Nicméně, není tak proto, že bychom snad souhlasili s postoji našich britských kolegů. Naopak, jeho neustálé urážení se a pohoršování se i nad tou největší banalitou, nás přimělo k sepsání jednoduchého návodu, jak psát jako redaktor Guardianu.

Arian Ebrahimi
Arian Ebrahimi 8.11.2019, 15:26

1. Za vším hledej diskriminaci

Nejjednodušším způsobem, jak psát jako redaktor Guardianu, je najít si v podstatě jakoukoliv věc a napasovat na ní buď diskriminaci žen či etnických menšin. Je to obdivuhodně snadné. Máte rádi Eltona Johna? Možná je načase ho přestat poslouchat, protože nikdy nenapsal písničku o černošských matkách samoživitelkách. A co třeba takový Bugs Bunny? Bum, je to zcela určitě sexuální predátor. Cože to? Proč jako nemůže hrát ve filmu o Franku Sinatrovi slavného zpěváka transgender herec? Tak ty máš rád utlačování, jo? Nezkoušej se z toho vykecat, fašisto jeden.

2. Když nemáš o čem psát, napiš něco o Donaldu Trumpovi

Na úvod rovnou říkáme, že nejsme podporovatelé současného amerického prezidenta a jeho vládnutí si zcela určitě kritické články zaslouží. Nicméně, redaktoři Guardianu se rozhodli kritizování Trumpa posunout na úplně jinou úroveň. Pije Donald Trump mléko? Tak se připravte na nový článek s názvem „Je mléko novým symbolem rasové nenávisti?“ Napsal Trump o někom na Twitter, že ho nemá rád? Brutální útok s cílem utišit své odpůrce. Prohlásil Donald Trump, že se mu nelíbí marvelovka Black Panther? Jasný důkaz, že koncentrační tábory pro černochy jsou za rohem. Give that guy a break.

3. Greta je bůh a ty nácek

Klimatická krize je problém a Greta je možná nejvlivnější aktivistkou na světě a to je dobře. Nicméně, deník Guardian se rozhodl z ní udělat svého nového maskota stejným způsobem jako si redakce Respektu udělal z Václava Havla svou novou modlu (poplatek za užití jména Václav Havel jsme již Eriku Taberymu uhradili složenkou). Válka na Blízkém východě při které umírají tisíce lidí? Tak o té si můžete přečíst až úplně dole na stránce, protože dnešním hlavním tématem je že Greta dnes na konferenci prohlásila, že nemá ráda Donalda Trumpa. A takovéto statečné a nepopulární stanovisko si dvoustránkový článek zcela určitě zaslouží. Až má člověk chuť si vzít v obchodě dvě igelitky navíc. Jen tak.

4. Zakazuj lidem zábavu

Těšíte se na nový film svého oblíbeného režiséra? Tak se připravte, že se ještě před premiérou dočkáte geniálního článku uvědomělého redaktora, který pro vás pracně spočítal, že ve filmu vystupují jen dvě ženské postavy, které pronesou dohromady jen 5 minut dialogu. Co na tom, že je to film z prostředí mužské věznice či zákopů první světové války. A koho zajímá, že v Normandii se bohužel žádné ženské vojačky nevylodili. Tak si je tam měl režisér dopsat. Zas tak těžký to není, ne? Ještě jednodušší je pak lidem zakazovat staré filmy? Máte rádi Vesničko, má středisková? A napadlo vás někdy, že hlavní hrdina je týraný duševně nemocný chlapec, ze kterého si všichni jen utahují? A že film glorifikuje násilí na ženách? A co takový Hrušinský? To opravdu v celém Československu nenašli ani jednoho homosexuála nebo Asiata, který by si roli doktora zahrál? A co takový nedostatek žen v Chalupářích? Skandál tohle to. Radši si pusťte Captain Marvel.

A jestli nám nevěříte, tak si projeďte naši galerii, která je plná podivných článků, které Guardian produkuje.

A tady si přečtěte, proč nebydlet na Žižkově.

Podobné články

Doporučujeme

Další články