Zákon na ochranu Zemanova majestátu: co nám odepsali poslanci, kterými pohrdáme? – G.cz
Vyhledávání

Zákon na ochranu Zemanova majestátu: co nám odepsali poslanci, kterými pohrdáme?

Zapojte se taky! Svým zaměstnancům v parlamentu dejte vědět, co si o nich myslíte – a to včetně komunisty Stanislava Grospiče.

Ivan Brezina
Ivan Brezina 24.11.2016, 09:24

Skupina šedesáti poslanců podepsala návrh zákona, podle kterého by mělo být trestné „hanobení“ prezidenta. Návrh podal poslanec Zdeněk Ondráček (KSČM), který se v roce 1989 jako příslušník Pohotovostního pluku SNB podílel na rozhánění demonstrantů. Podrobně jsme vysvětlili, proč by byl takový totalitní zákon omezením svobody slova a návratem před listopad 1989 (ZDE). Kteří poslanci se pod návrh konkrétně podepsali můžete zjistit ZDE.

Na emailové adresy signatářů jsem rozeslal tento dopis:

Pane poslanče/paní poslankyně,

návrhem zavedení trestání „urážky hlavy státu“ jste se zařadila/a po bok komunistického fízla Zdeňka Ondráčka, který před listopadem 1989 občany požadující demokracii mlátil pendrekem. Vracíte nás zpátky do totality. Proto si vás nejen že nevážím, ale hluboce vámi pohrdám.

Ivan Brezina, občan

Poslankyně Nina Nováková (TOP 09) mi odepsala, že prý jde o omyl – k signatářům prý nepatří. Dana Váhalová (ČSSD) a Josef Hájek (ANO) návrh zákona podepsali „z důvodu otevření diskuse“. Martin Lank (Úsvit) se domnívá, že „svoboda slova má i v demokracii své hranice“ a Jana Hnyková (Úsvit) mne prý „nebude přesvědčovat“ (což jsem po ní ani nechtěl).

Milan Brázdil (ANO) mi odepsal: „Dobrý den, svůj zbrklý podpis jsem stáhnul.“ To je rovný a chlapský přístup. Všichni občas děláme chyby, ale jen silní lidé je dovedou takhle veřejně přiznat. Konec pohrdání – takového poslance si vážím.

Nejbizarnější byla odpověď poslance Stanislava Grospiče (KSČM), který je zároveň místopředsedou strany, přímo navazující na zločineckou KSČ. „Prosím bez urážek,“ napsal mi, což je nesmysl. Grospiš přece opravdu stojí po boku komunistického fízla Ondráčka už proto, že spolu jsou v jedné straně. Jak ho tedy fízlova společnost může urážet?

Jako poslanec jste můj zaměstnanec,“ reagoval jsem. „Očekávám tedy, že budete práci odvádět v určité kvalitě, což nečíníte. Že Vámi pohrdám tedy není urážka, ale zaujetí morálního postoje k tomu, co jako můj zaměstnanec produkujete.

Grospič mi odepsal: „Jako poslanec nejsem vůbec Váš zaměstnanec, to se hluboce mýlíte. A znovu a důrazně Vás žádám – oprostěte se urážek. Mám rovněž svou hrdost a trpělivost a na hrubý pytel dovedu odpovědět. Mám právo se svobodně rozhodnout,. Neznám Vás, nedovedu posoudit ani nechci a nemám tu potřebu. Bůh ví, koho jste vůbec volič.

Bůh ví, že nejsem voličem komunistických zločinců, mezi které Grospič patří. Do KSČ totiž vstoupil v roce 1987 – tedy v době, kdy už muselo být i nejnaivnějším troubům jasné, co je to za stranu a v jakém marasmu kvůli ní žijeme.

Grospiš to považuje za urážku, přestože na to máme zákon 198/1993 Sb. o protiprávnosti komunistického režimu. Grospič je podle něj jako předlistopadový komunista spoluzodpovědný za „ničení tradičních hodnot evropské civilizace, za vědomé porušování lidských práv a svobod, za morální a hospodářský úpadek provázený justičními zločiny a terorem proti nositelům odlišných názorů...“ Ale to si nakonec v zákoně můžete přečíst sami. Můžete se i podívat, s kým se Grospič spojuje:

Ještě bizarnější je Grospičovo tvrzení, že není můj zaměstnanec. Jsem občan a poslance jsem si vybral ve volbách. Jistě, Grospiče jsem si jako komunistu osobně nevybral, to bych si raději useknul ruku. I jeho ale zaměstnávám – ze svých daní ho platím za to, aby ve sněmovně nepředkládal totalitní nesmysly.

Nelíbí se vám návrh zákona, který komunista Grospič podpořil? Všem jeho signatářům napište, co si o nich myslíte (z mejlových adres jsem vyřadil jen Milana Brázdila a Ninu Novákovou):

ondracekz@psp.cz, jandakv@psp.cz, soukupz@psp.cz, cernochm@psp.cz, adamp@psp.cz, foldynaj@psp.cz, syblikz@psp.cz, nytrovap@psp.cz, strnadlovam@psp.cz, dolejsr@psp.cz, benesovam@psp.cz, zavadilj@psp.cz, velebnyl@psp.cz, kailovaz@psp.cz, krakoraj@psp.cz, humls@psp.cz, sanovaz@psp.cz, vozkav@psp.cz, pflegers@psp.cz, behounekj@psp.cz, pencikovam@psp.cz, aulickah@psp.cz, pojeznyi@psp.cz, snopekv@psp.cz, borkaj@psp.cz, sidlok@psp.cz, luzarl@psp.cz, valentaj@psp.cz, neklj@psp.cz, opalkam@psp.cz, opalka.miroslav@seznam.cz, halikovam@psp.cz, grospics@psp.cz, semelovam@psp.cz, mackoviks@psp.cz, zahradnicekj@psp.cz, senfeldj@psp.cz, havlovao@psp.cz, hnykovaj@psp.cz, kadnerd@psp.cz, lankm@psp.cz, fiedlerk@psp.cz, plzakp@psp.cz, berkovecs@psp.cz, lorencovaj@psp.cz, schwarzb@psp.cz, hajekj@psp.cz, sedlarm@psp.cz, kottj@psp.cz, cihakp@psp.cz, balastikovam@psp.cz, vahalovad@psp.cz, cernya@psp.cz, hubackovag@psp.cz, koncickak@psp.cz, klanj@psp.cz, kovacik@psp.cz, konicekv@psp.cz, cipr@psp.cz, grebenicekm@psp.cz, filip@psp.cz, chalupab@psp.cz

A TADY přečtěte sedm důvodů, proč milovat Miloše Zemana.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu