fb pixel Zachránil Barta Simpsona a bojoval ve vesmíru: 10 nejlepších rolí zpěváka Stinga – G.cz
Vyhledávání

Zachránil Barta Simpsona a bojoval ve vesmíru: 10 nejlepších rolí zpěváka Stinga

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Frontman jedné z nejlepších kapel 80. let a průkopník žánru world-beat, Sting, dnes slaví 71. narozeniny. Tento všestranný umělec se ale kromě zpívání a objevování nových exotických hudebních žánrů věnuje i herectví. Jeho 10 nejlepších rolí jsme pro vás seřadili do galerie.

Arian Ebrahimi
Arian Ebrahimi Aktualizováno 30.9.2022, 04:26

Jak Sting zachránil Barta Simpsona

Sting, občanským jménem Gordon Sumner, patří mezi nejpopulárnější muzikanty v historii - dohromady jako zpěvák kapely The Police a sólový umělec pak prodal přes 100 milionů desek. Kromě toho se Sting čas od času objeví i na plátně. Kromě hraní v takových klasikách, jako je Duna Davida Lynche či Sbal prachy a vypadni od Guye Ritchieho, pak Sting namluvil sám sebe v seriálu Simpsonovi.

Jednalo se o epizodu Rádio Bart z roku 1992 - v tomto díle se Bart Simpson nešťastnou náhodou ocitne na dně studny a Sting společně se Šášou Krustym spolu natočí benefiční singl na jeho vysvobození v parodii na legendární píseň We Are The World. Tvůrci seriálu nejprve oslovili Bruce Springsteena (který se v charitativním songu z roku 1985 objevil), ale ten je bohužel odmítl. Další volba tedy padla na Stinga, který na počátku 90. let patřil mezi hlavní tváře hudebního aktivismu - scenaristé seriálu později vzpomínali, že natáčení bylo neuvěřitelně zábavné.

Tvůrci se schválně rozhodli Stinga vykreslit jako neskutečně obětavého umělce, který kromě benefiční písně nakonec po několikahodinovém náročném kopání prakticky sám Barta ze studně zachrání se slovy: „Dokud jsou mí fanoušci v nebezpečí, nemůžu si odpočinout!“

Kromě Simpsonových se pak Sting objevil ve své animované podobě ještě jednou - pokud chcete zjistit, o který film se jednalo, podívejte se do následující galerie.

A tady si přečtěte, jak Luke Perry hostoval v Simpsonových i Griffinových.

Podobné články

Doporučujeme

Další články