fb pixel Václav Havel znovu v Melantrichu: Jdete slavit den boje za svobodu a demokracii na Václavské náměstí? Můžete si zahrát ve filmu Havel – G.cz
Vyhledávání

Václav Havel znovu v Melantrichu: Jdete slavit den boje za svobodu a demokracii na Václavské náměstí? Můžete si zahrát ve filmu Havel

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Byli jste tam, když Václav Havel v listopadu 1989 vystoupil na balkóně budovy nakladatelství Melantrich na Václavském náměstí? Ať už je odpověď ano, či ne, díky chystanému životopisnému snímku se tam můžete přenést, a to více než jedním způsobem.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 17.11.2019, 08:23

Véčko na balkóně

Chystaný a očekávaný snímek Slávka Horáka Havel je skoro hotov. Jedny z posledních záběrů budou vznikat symbolicky právě dnes, 17. listopadu, v den výročí sametové revoluce. Je to zároveň den, kdy končí i samotný příběh filmu. Film totiž mapuje především Havlova disidentská léta, roky strávené na chalupě na Hrádečku, jeho pobyt ve věznici a také vztah s první manželkou Olgou.

„Hlavní část filmu i závěrečných scén z ikonického vystoupení na balkonu Melantrichu už máme natočené, zbývá nám pořídit záběry zaplněného Václavského náměstí. Je skvělé, že můžeme využít právě výročí revoluce," říká režisér Slávek Horák. Jak v těchto záběrech vypadá Viktor Dvořák, který Havla v počinu ztvárnil, na to se podívejte v galerii tady:

Jestli vám jen fotografie nestačí, vězte, že právě v těchto masových záběrech si můžete zahrát, pokud se hodláte účastnit oslav 30 let svobody, které se dnes na Václavské náměstí odehrají. Po skončení programu požádají tvůrci filmu prostřednictvím organizátorů oslav všechny přítomné, aby se otočili právě směrem k balkonu Melantrichu, z něhož Václav Havel pozdravil náměstí legendárním gestem „V". Cesta k věčné slávě na filmovém plátně nikdy nebyla jednoduší!

A tady si přečtěte víc o Viktoru Dvořákovi, který Václava Havla ve filmu ztvárnil.

Podobné články

Doporučujeme

Další články